Subota, 4 svibnja, 2024

HRVATSKA IMA NOVOG SVJETSKOG PRVAKA: Hercegovac Ivan Kvesić zlatni sa svjetske karate smotre u Madridu

Hrvatski karataš Ivan Kvesić osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Madridu

Hrvatski sportaš Ivan Kvesić osvojio je u Madridu, na Svjetskom prvenstvu u karateu, osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 84 kilograma. Kvesić je titulu svjetskog prvaka osvojio nakon što je njegov suparnik u finalu, Ukrajinac Valerij Čobotar predao meč bez borbe.

Do finala je Kvesić stigao trijumfima nad Rumunjem Cristianom Marianom Mihalacheom, Dominikancem Dionicijem Gustavom, Bjelorusom Antonom Isakauom, Dancem Michelaom Corbalanom i Turčinom Ugurom Aktasom.

Kvesić tek treći hrvatski karatist, nakon Juniora Lefevrea i Danila Domdjonija, koji je osvojio svjetsko zlato.