Petak, 18 listopada, 2024

Hrvatska prokockala +8 i ostala bez bronce

Vrlo

Hrvatski rukometaši osvojili su četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu nakon što su u subotu u Parizu u utakmici za broncu izgubili od Slovenije sa 30-31 (18-13).

Iako smo  većinu utakmice dominirali i izgledalo je da samo čudo može spasiti Slovence, na kraju smo ipak izgubili. U drugom poluvremenu, odnosno u 40. minuti imali smo osam golova prednosti, a osam minuta prije kraja pet razlike. No, onda je netko “ugasio svjetlo” i Slovenija je serijom 7-1 došla do pobjede i prve medalje na svjetskim prvenstvima.

Kod Hrvatske najefikasniji su bili Luka Cindrić sa sedam golova, Manuel Štrlek zabio je šest, a Luka Šebetić pet pogodaka. Sloveniju su predvodili Gašper Marguč, Marko Bezjak i Darko Cingesar sa po četiri gola.

U nedjelju u velikom finalu sastaju Francuska i Norveška (17.30 sati).