Published On: Sri, velj 6th, 2013

ZVONKUDIN: Stav HSP-a glede presude "Sejdić-Finci" sličan stavovima oba HDZ-a

MOSTAR – Cumhurbaşkanı HSP BH Zvonko Jurisiç kararın uygulanmasına ilişkin bu partilerin yaklaşımı “Sejdic-Finliler” aynı kaldı ve HDZ hem manzarası çok benzer olduğunu bu haber ajanslarına yaptığı açıklamada.
“Bu was Anayasa’nın daha geniş bir reform yapmak için doğru zaman, ben olduğum için, yaklaşık ulusal azınlıkların haklarını ele ve açıklanmamış ve Bosna Hersek’te Hırvatlar. Bu dolaylı TBMM Başkanlığı seçimlerinde, Halk Meclisi ve bunun uzantısı içeren girin ve ulusal azınlıkların temsilcilerine, “Jurisiç dedi. Ayrıca, o HSP BH temsilcileri Sırp Cumhuriyeti asimetrik seçimi savunan temsilciler için kabul edilemez olduğunu da sözlerine ekledi.
“Her şeyin aynı tutmak için, ve ‘cut’ kaldırılması oldu, ben iki Federasyonu üyeleri ve Sırp Başkanlık üyesi RS-sadece seçme, o kadar arayabilirsiniz, onlar aynı insanlar olamaz bu yüzden o Jurisiç “, sonraki seçimde Hırvatlar da Cumhurbaşkanlığı sizin üyesi olması olabilir.
Neyse, bu hafta boyunca, Avrupa Birliği Delegasyonu temsilcileri kararı “Sejdic-Finliler” uygulamasına ilişkin ülkedeki partilerin temsilcileri ile ayrı ayrı toplantılar yapılmalıdır.