Petak, 19 travnja, 2024

Zrinjski zasluženo pobijedio Malmo na Pecari: Još jedna vrhunska predstava Plemića, ali nažalost nedovoljna

Must Read

Četiri pobjede, jedan remi i jedan poraz učinak je Plemića u Europi.

Nakon poraza u prvom susretu 3. pretkola Europske lige kada je Malmo slavio s 3:0, malo je nade ostalo Zrinjskom da na Pecari može nadoknaditi taj zaostatak. No, izabranici Harija Vukasa nisu se predavali cijeli susret i na kraju su upisali pobjedu od 1:0 golom Šovšića iz penala u 90. minuti.

Pobjeda nedovoljna za prolazak, ali pobjeda koja je zaključila sjajne igre mostarske momčadi u Europi.

Zrinjski je od samog početka krenuo po taj pogodak koji bi mu vratio nade da može do velikog preokreta. Plemići su diktirali tempo, bili bolji, a Malmo se svjesno povukao i čuvao veliku prednost iz prvog susreta. Imali su Mostarci dvije dobre prilike preko Lendrića. Prvo mu je Čurjurić ubacio, a on nije najbolje prihvatio loptu, a kasnije je napadač Zrinjskog bio za korak kratak kod ubačaja Govedarice.

Ivan Lendrić nije u golgeterskoj formi, to je svima jasno i još uvijek se čeka njegov prvi pogodak u sezoni. Najbolju priliku je imao kada mu je Mandić ubacio loptu, a on, umjesto glavom, ramenom puca i gostujući vratar brani. Bila je to stopostotna prilika, a na kraju mu je sudac i svirao igranje rukom.

Drugo poluvrijeme Plemići otvaraju šutem Šovšića koji odlazi preko gola, a u 57. minuti Čurjurić je iz slobodnog udarca pucao ravno u vratara. Kako je vrijeme odmicalo, Zrinjski je sve više pojačavao napade, no nisu uspijevali probiti čvrstu švedsku obranu.

Malmo se u finišu susreta u potpunosti povukao, svi igrači, pa čak i Rosenberg su bili na svojoj polovici i nisu pomišljali krenuti u napad. Kružio je Zrinjski oko gola, ali nije uspjevao naći prostora kako bi zatresao mrežu Malmoa.

Ipak, u 89. minuti Lendrić se iskupio za svoje promašaje kada je izborio jedanaesterac nakon guranja Bengtssona. Odgovornost je preuzeo Šovšić i zabio za 1:0 Plemića.

No, nedostajalo je vremena za potpuni preokret.

Na kraju je i završilo 1:0, a kada se sve sagleda, može se reći kako je Zrinjski bio bolji od Malmoa koliko su i Šveđani od Plemića u prvom susretu. Ali, Malmo je svoje prilike iskoristio, a Zrinjski nije.

Plemići mogu biti zadovoljni svojim igrama u Europskoj ligi ove sezone. Četiri pobjede, jedan remi i jedan poraz učinak je Mostaraca u Europi. Pokazala je momčad Harija Vukasa kako se može nositi i s puno bogatijim Šveđanima.

Zrinjski se sada u potpunosti može posvetiti domaćoj Premijer ligi i jurišu na sedmu titulu prvaka BiH. Veliki hendikep će biti odlazak Irfana Hadžića i nadamo se kako Plemići neće upasti u golgetersku krizu kao prošle sezone kada su napadači zakazali.