Petak, 29 ožujka, 2024

Zrinjski poražen u Sarajevu, Ahmetović postigao hat-trick

Nogometaši Sarajeva pobijedili su Zrinjski s 4:2 u derbiju šestog kola Premijer lige BiH na Koševu.

Sarajevo je od početka susreta bilo bolji protivnik na terenu. Od prve minute se vidjelo da izabranici Husrefa Musemića žele pobjedu protiv aktualnog prvaka BiH, a takvu igru domaći su okrunili golom Mersudina Ahmetovića u 24. minuti.

Igra Zrinjskog se početkom utakmice uglavnom bazirala na obranu svog prostora i pokušaje brzih kontranapada.

Pet minuta nakon prvog pogotka dosuđen je penal za domaćine, Jakovljević je dobio žuti, a zatim i crveni karton zbog prigovora. Udarac Velkoskog obranio je Soldo, ali je kapetan Sarajeva dobro reagirao i odbijenu loptu poslao u gol za vodstvo od 2:0.

Zrinjski je od tog trenutka igrao s deset igrača na terenu, a Sarajevo je to iskoristilo da nastavi pritisak i kreira još nekoliko prilika za postizanje gola.

Iako je izgledalo da prvak BiH s igračem manje neće uspjeti ugroziti domaćina, u trećoj minuti sudačke nadoknade igrač Zrinjskog Samir Bekrić postiže pogodak nakon odličnog kontranapada gostiju i daje nadu svojoj ekipi da u drugom poluvremenu može doći do povoljnog rezultata.

Sarajevo je znalo iskoristiti igrača više u drugom poluvremenu. “Bordo” momčad već u 49. minuti dolazi do trećeg gola, a strijelac je bio ponovo Ahmetović, nakon odličnog dubinskog dodavanja Tatara.

Ahmetović u 62. minutu postiže “hat-trick”. Napadač Sarajeva ponovo je pobjegao obrani Zrinjskog i postigao četvrti gol za svoju ekipu.

Zrinjski se nakon ovog rezultata nije predavao i samo dva minuta nakon četvrtog pogotka Sarajeva Bilbija nakon odličnog ubačaja pogađa mrežu Kovačevića te uspijeva ponovo smanjiti prednost domaćina.

U 77. minuti Sarajevo također ostaje s deset igrača na terenu nakon što je isključen Krste Velkoski.

Iako je do kraja susreta bilo prilika za promjenu rezultata, mreže se nisu tresle i Sarajevo je ostvarilo važnu pobjedu rezultatom 4:2.