Ponedjeljak, 20 svibnja, 2024

Zrinjski pobjednik Kupa Herceg-Bosne

Must Read

Košarkaši Zrinjskog pobjednici su Kupa KS Herceg-Bosne. Mostarci su u finalnom susretu odigranom u dvorani na Pecari s 74:66 svladali domaću momčad Širokog.

Prva četvrtina nije dala nagovijestiti takav ishod utakmice, jer je Široki nakon deset minuta igre vodio 19:10. Na poluvrijeme se odlazi kod vodstva domaćina 34:29.

U trećoj četvrtini Zrinjski je predvođen kapetanom Princom kreirao preokret. Nakon četvrte trice Princa u nastavku utakmice gosti su poveli 45:41. Ljujić je nedugo zatim pogodio za najveće vodstvo Mostaraca 49:43. Zubac je sa zvukom sirene pogodio tricu, pa se u posljednju četvrtinu ulazi kod rezultata 53:50 za Zrinjski.

Naletilić prolazi kroz obranu Zrinjskog za minimalno vodstvo Širokobriježana 57:56, što je bila i posljednja prednost domaćina. Raspoloženi Princ pogađa i petu tricu i vraćaju prednost na stranu Zrinjskog.

Sve dvojbe oko pobjednika riješene su minutu i dvadeset sekundi prije kraja, kada je Ramljak pogodio za 70:62.

Vedran Princ 19 koševa najbolji kod Zrinjskog, u ekipi Širokog istaknuo se Jure Zubac s 23 poena.

Zrinjski je pobjedom u Kupu KS Herceg-Bosne izborio nastup na Final Fouru Kupa BiH.