Published On: Pon, lip 10th, 2013

ŽIVKO MILOSTIVI NA SESIJI KRUGA 99: Najzdraviji dio BiH nalazi se unutar svih BH naroda i narodnosi

Bosna-Hersek’teki siyasi kriz sorumlu kültürel ya da dini ya da bilimsel kurum düzenlenen, ancak Bosna-Hersek’teki siyasi gelişmeler en önemli aktörler, Boşnak Aydınlar Kongre düzenli bir daire 99 Konseyi ve Hırvatistan, Bosna-Hersek Zivko Budimir Federasyonu Başkanı bugün söylenemez için Ulusal Konsey, Anadolu Ajansı iletti.

“Ben mümkün olduğuna inanıyoruz ve biz bu krizi aşmak umuyoruz. Ama siyasi oluşumlar çözmek için beklemeden. Bosna-Hersek sağlıklı kısmı, ulus içinde bir değil çoğul olarak insanlar ve gençler hiçbir yer almaktadır. İnsanların acı değil nerede nihayet zamanı geldi inanıyorum, “Budimir Bosna’daki durum hızla değiştirilebilir umut ifade, dedi.

Dayton fazla ve Bosna-Hersek’te kriz sadece politik ya da kişisel çıkarları gerçekleştirmek için çalışır yöntemlerini değiştirmek. Budimir BH kurumun normal işleyişini olmadığını söyledi, ve Bosna’da her erkek için transfer edildiğinde, bir hayat karşı karşıya gençler, Bosna terk karar neden anlaşılabilir bir durumdur.

“Kriz ve nedenleri nedenini bulma olmadan, pek ülkedeki mevcut durumu çözebilir. Hepimizin Ben normal, modern bir ülke haline gerektiğini fark zamanı. Kabul edilmesi gereken bir ülke demokratik çizgiler, ilkeler ve yaşam işleyişi ve bu yaşam için onurlu bir minimum vatandaşların sağlamalıdır, “Budimir dedi.

Boşnak Aydınlar Emir Goldsmith Kongresi Genel Sekreteri VKBI BH hukukun üstünlüğünü askıya inandığını söyledi. O ABD diplomasisi BH hukukun üstünlüğü odaklı olduğunu deyince, iki yıl önce ABD Büyükelçisi ifadesiyle hatırlattı.

“Tutuklama, mod ve sipariş gözaltı BHF Cumhurbaşkanı sonra mahkeme kararı, Bosna, ne yazık ki, hiçbir yasal kesinlik olmadığı açık yapılır. Özellikle Federasyonu. Bu sorunu her vatandaşın karşı karşıya ve bu nedenle biz bu ülkede zaten yaptırım bu ülkenin Anayasaya aykırı çalışanlar çalışıyor bu tetikleyebilir Federasyonu Başkanı ile sonuçlanan olduğunu düşünüyorum ile, “Goldsmith dedi.

Devletler ve toplumlarda insanlar hala sorunlar kriz nedeniyle, çok alışılageldik bir durum, Hırvat Ulusal Konseyi Fr Luke Markesic başkanı açıkladı. Ancak, insanlar her zaman bozukluğu ve kalıcı sorunların varlığı ile uzlaştırmak için değil, krizi çözmek için üzerine denir.

“Ve şimdi Bosna-Hersek’te kriz bozukluğu ve sorunların bir işaretidir. Bosna’daki krizi çözmek için, öncelikle ürün ve nasıl çözmek için var kriz, nedeni kim görmek gerekir. Ülkemizde krizini çözmek için, bu yasa ve anayasaya saygı gerekir. Kanun ve Anayasa tüm eşittir ve bu nedenle her ülke için çok önemlidir ne ve bu adalet önce, “Markesic dedi.

(Anadolu / md)