Četvrtak, 25 travnja, 2024

(VIDEO) Čudo nad čudima: Barcelona ostvarila epski preokret!!!

Nevjerojatan podvig ostvarili su nogometaši Barcelone u uzvratnom susretu osmine finala Lige Prvaka. Povijesni podvig, jer ovo nikada nikome nije pošlo za nogom u najelitnijem europskom natjecanju.

Nadoknadili su Katalonci veliki zaostatak od 4:0 iz prve utakmice i svladali PSG s nevjerojatnih 6:1, a taj rezultat je još nevjerojatniji, jer su Barceloni u 87. minuti bila potrebna čak tri pogotka.

Nitko nije davao nikakve šanse Barceloni za prolaz, ali momčad Luisa Enriquea je vjerovala u čuda i ostvarili su jedno od najvećih ikada prenosi Prvi.tv

No, krenimo redom…

Ono što je bilo potrebno Barceloni za epski preokret bio je rani pogodak, a do njega su i došli i to već u 3. minuti.

Obrana PSG-a, prvenstveno Veratti, ne snalaze se najbolje u svom kaznenom prostoru, golgeterski instinkt Luisa Suareza to osjeća i Urugvajac prebacuje Trappa za veliku ludnicu na Camp Nou.

I kada smo očekivali veliku golijadu, gosti su zaključali svoja vrata. Pokušavali su Neymar i Messi iz prekida, no obrana PSG-a se povukla Trappu u krilo i otklanjala sve napade Katalonaca.

Enrique je izveo vjerojatno najofenzivniju Barcelonu ikada, bez prave obrane, ali ona im nije ni trebala, jer Parižani nisu imali nikakvu namjeru krenuti naprijed.

I kada već Barcelonine zvijezde nisu mogle zatresti mrežu, mogli su gostujući nogometaši, i to vlastitu.

Iniesta je minijaturom u svom stilu u 40. minuti natjerao nesretnog Kurzawu da pošalje loptu u vlastiti gol i Barca je bila na pola puta do preokreta.

Domaćini su i drugom poluvremenu nastavili gdje su stali u prvom. Silovito su krenuli Katalonci i već nakon nekoliko minuta novi pogodak.

Iniesta je proigrao Neymara, teško je Brazilac mogao do lopte, ali Maunier se oklizuo i glavom ruši Barcinog napadača

Sudac Aytekin nakon konzultacija s pomoćnikom pokazuje na bijelu točku, a Leo Messi postiže pogodak za 3:0. Bio je to Argentinčev 11 gol u Ligi prvaka.

Nesretni belgijski defanzivac, Thomas Maunier mogao je od tragičara postati junak samo nekoliko trenutaka kasnije. Prošao je lijepo po desnoj strani, pronašao Cavanija, ali Urugvajac iz teške pozicije pogađa vratnicu.

Barcelona se nakon vodstva od 3:0 malo primirila, očekivano nisu htjeli brzati, jer im je samo jedan pogodak bio dovoljan za produžetke.

No, to im se odbilo o glavu u 62. minuti, jer Edinson Cavani nakon dodavanja Kurzawe zakucava loptu u mrežu i donosi veliko slavlje francuskoj momčadi.

U šoku su Katalonci bili nakon primljenog pogotka, a u tim trenucima su mogli primiti i još jedan, ali Cavanijev udarac iz stopostotne prilike brani Ter Stegen.

Nije se Barcelona predavala, te su i dalje stiskali obruč oko gostujućeg gola, ali opasno su živjeli, jer je PSG imao nekoliko kolosalnih prilika iz kontranapada, no nisu Francuzi uspjeli ranije okončati utakmicu.

Nepisano nogometno pravilo koje glasi: “Ako ne iskoristiš svoje prilike, uslijedi kazna”, ponovno se pokazalo točnim, jer Neymar u 88. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca pogađa za 4:1.

Samo minutu kasnije ponovno ludnica na Camp Nou… Marquinhos ruši Suareza za najstrožu kaznu, a Neymar u samo dvije minute postiže drugi pogodak za 5:1.

Pet minuta sudačke nadoknade produžio je Aytekin i bilo je to dovoljno za epski preokret, jer Sergi Roberto u posljednjim trenucima zabija šesti pogodak Katalonaca za delirij na Camp Nou…