Published On: Pon, ožu 11th, 2013

TURCI SE POVLAČE U SARAJ: Zvonku napuštaju janjičari Čitluka, Neuma, Mostara, i ne vidi se kraj…

Na izvanrednoj sjednici Izvršnog odbora HSP-a BiH podružnice Čitluk održanoj 5.3.2013., kojoj je nazočilo 7 od 9 članova Izvršnog odbora te predsjednik Nadzornog odbora, donesena je jednoglasna odluka da svi prisutni članovi podnesu neopozivu ostavku na sve funkcije i članstvo u stranci, priopćeno je danas iz ove podružnice.
Bu partinin yaratılmasına önemli katkılarda bulunmuşlardır çoğunlukla uzun süreli elemanlarının çünkü bu karar vermek çok zordu. Böyle bir toplantıda ele olmasına rağmen bu karar için başlıca nedenleri, iyi bir parti ya da başkan bu branşta eserinde olduğu sorunları aşina olmak için bir çalışma ziyareti şube gelmedi gerçeği ile gösterilmektedir parti liderliği tarafından bağlı ortaklıkların yıllık ihmali olan sayısız birçok aramaları.
Özellikle partinin, ana ve düz yüksek taraf kuruluşu, çok uzun bir süre açık politik pozisyonları eksikliği ve siyasi itibar kaybına ve sonuç olarak çıkan, (en azından) üzerinden oturum yoktu aslında yansıyan parti liderliği, sürdürülemez bir durum bu seçmenlerin parti sızıntı oldu.
Parti üyeleri arasında ve Belediye Čitluk nüfus arasında “deyimi HSP BH iştiraki Citluk söyledi iştiraklerinin bu üne kadar yol HAYIR EPHZHB yılında son olaylar.