Petak, 29 ožujka, 2024

Titula stigla na Pecaru – Jedanaesterci odlučili pobjednika Kupa BiH

Malo je tko očekivao da će jedanaesterci odlučivati pobjednika uzvratne utakmice Kupa BiH, međutim to se upravo dogodilo, jer je Sarajevo na punoj Pecari u regularnih 90 minuta slavilo pobjedu 1:0 golom Amera Bekića iz kaznenog udarca u 65. minuti i anuliralo zaostatak iz prve utakmice. S obzirom na viđeno u tih 90 minuta gosti su bili bolji i bez sumnje zaslužili pobjedu, baš kao što je to i Široki Brijeg zaslužio u onih prvih sarajevskih 90 minuta.

Pri izvođenju jedanaesteraca vratar sarajeva Pavlović u prvoj seriji zaustavlja šut Krstanovića, ali kasnije domaći izvođači bivaju redom precizni, dok kod gostiju i Husejinović i Rustemović promašuju kompletan okvir gola i Široki Brijeg rezultatom 4:2 dolazi do pobjede i osvajanja Kupa BiH.

Gosti su pomalo iznenadili ostavivši na klupi za pričuve svog ponajboljeg igrača ove sezone Mersudina Ahmetovića, dok je domaćin krenuo u utakmicu s dosta napadačkom postavom, jer su uz najisturenijeg Krstanovića tu bili i Čabraja, kao i oporavljeni Wagner.

Prva prijetnja zbila se u 4. minuti kada Bralić nakon ubačaja iz kuta glavom šutira pored gostujućeg gola. Prvi udarac u okvir gola bilježimo u 9. minuti kada Lončar gađa ravno u Pavlovića, a minutu kasnije imamo i prvu sumnjivu situaciju kada gosti, čini se opravdano, traže najstrožu kaznu zbog prekršaja Zlomislića nad Crnkićem u situaciji kada je ovaj bio u dobroj poziciji da uputi šut ka protivničkom golu. Jakupović se nije oglasio, pa ni gostujući prosvjedi nisu urodili plodom.

Lončar je u 17. minuti izgubio loptu na sredini terena, a Hebibović se sjurio po desnoj strani i potom nesebično poslužio Crnkića koji sa 7-8 metara promašuje doslovno prazan gol. Sigurno promašaj godine, a svakako i kandidat za promašeni zicer svih vremena.

Valjda sretni što su gosti promašili nemoguće “Škripari” pale par baklji. U 21. minuti odličan volej Sarića s gotovo 30 metara udaljenosti, ali Bilobrk je dobro postavljen pa hvata loptu.

Zlomislić u 29. minuti zbog prekršaja nad Hebibovićem postaje prvi igrač s javnom opomenom. Minutu kasnije gosti nakon jednog prekida pogađaju vratnicu, potom postižu i gol, no suci zbog zaleđa opravdano poništavaju zgoditak tako da od vodstva Sarajeva nema ništa.

U 34. minuti na središnjem dijelu terena dolazi do sudara glavama Amera Bekića i Slavka Bralića, potom i ukazivanja pomoći dvojici igrača, pa nakon kojih minutu utakmica biva nastavljena. Gosti su u 40. minuti imali novu odličnu šansu, međutim Bilobrk je izvrsnom intervencijom zaustavio Hebibovićev volej s udaljenosti od svega kojih 10-tak metara od njegovog gola.

Nastavak u prvih par minuta nije donio ničeg posebnog osim žutog kartona za Lončara u 51. minuti kada ga je sudac opravdano kaznio, jer je na nepropisan način zaustavljao kontru suparničke momčadi.

Samo minutu kasnije nova prilika za Sarajevo, ali Ivetić glavom šutira pored gola. Potom u 54. minuti napokon jedna ozbiljnija prijetnja Širokobriježana kada Čabraja pokušava glavom, ali lopta odlazi tik pored same vratnice Pavlovićevog gola.

Ako nije u prvom Jakupović je u drugom poluvremenu ipak dosudio penal, a krivac koji je načinio prekršaj nad protivničkim igračem bio je Slavko Bralić. Amer Bekić je sigurno izveo najstrožu kaznu i doveo goste do zasluženog vodstva od 1:0, a samim time “bordo” momčad je anulirala zaostatak iz prvog dvoboja sa Širokobriježanima. Ujedno, nakon 685 minuta obrana Širokog Brijega je kapitulirala u Kup natjecanju.

Bralić je zbog prekršaja nad Mihojevićem tom prilikom zaradio i javnu opomenu, a Perica Ivetić je u 69. minuti postao prvi igrač Sarajeva zapisan u bilježnicu suca Jakupovića. Goran Sablić je nakon primljenog gola u igru ubacio Ćorića, a u završnih desetak minuta i Kožula umjesto Zlomislića.

Nije u tih završnih 10 minuta bilo nekih većih šansi, a posljednjih par minuta treneri su iskoristili da bi izvršili izmjene uvođenjem nekolicine igrača u koje su vjerovali da će najbolje odraditi svoju zadaću pri izvođenju jedanaesteraca.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 6.000. Uzvratna utakmica finala Kupa BiH: Široki Brijeg – Sarajevo: 0:1 (0:0). Ukupno: 1:1, jedanaesterci: 4:2. Sudac: Edin Jakupović (Bihać). Strijelac: 0:1 Am. Bekić (65-11m). Žuti kartoni: Zlomislić, Lončar, Bralić, Ćorić (Široki Brijeg), a Ivetić (Sarajevo).

ŠIROKI BRIJEG – Bilobrk – Bralić, Pandža, Barišić, Marković, Zlomislić (od 80. Kožul), Lončar, Ćorluka (od 90. Ivanković), Čabraja, Wagner (od 66. Ćorić), Krstanović. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

SARAJEVO: Pavlović, Hebibović (od 87. Ahmetović), Mihojević, Hodžić, Duljević, Novaković, Sarić, Al. Bekić, Ivetić (od 90. Rustemović), Am. Bekić, Crnkić (od 90. Husejinović). Šef stručnog stožera: Senad Repuh.