Petak, 29 ožujka, 2024

Široki pobijedio, pogađao grede, ali Kup ipak pripao Sarajevu

Nogometaši Širokog Brijega svladali su Sarajevo 1:0 u uzvratnom susretu finala Kupa BiH igranom pred 1.200 gledatelja na stadionu Pecara.

Ipak im to nije bilo dovoljno s obzirom da su u prvom susretu na Koševu izgubili 3:0 te je trofej pobjednika Kupa BiH pripao Sarajevu.

Za vrijeme intoniranja himne #BiH uoči finala Kupa Pecarom se orilo “Ponosna moja je zemlja, Hercegovina”

U 18. minuti Ivan Enin pogodio je gredu, a pet minuta kasnije Dražen Bagarić pogodio je za 1:0 i donio nadu domaćima.

Širokobriježani su nastavili pritiskati goste koji su se uglavnom branili te se na odmor otišli pri rezultatu 1:0. U nastavku susreta domaći su nastavili s pritiskom i stvorili dosta izglednih prilika, a najbliže pogotku je bio kapetan Dino Ćorić koji je pogodio gredu.

Gosti su od 72. minute igrali s igračem manje s obzirom da je Numan Kurdić dobio izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja i namjernog udaranja Dine Ćorića. I do posljednjeg sučevog zvižduka Širokobriježani su išli po pogodak, no Sarajlije su se uspjele obraniti i osvojiti trofej, prenosi bljesak.info