Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Široki Brijeg se plasirao u drugo pretkolo Europske lige i zakazao dvoboj sa Aberdeenom

Nogometaši Širokog Brijega danas su u Kazahstanu odigrali neriješeno 0:0 protiv Ordabasyja i zahvaljujući pobjedi (2:0) iz prve utakmice odigrane prije sedam dana na Pecari plasirali se u drugo pretkolo Europske lige.

Osvajač Kupa BiH tokom cijelog susreta djelovao je kao ekipa zrela za prolaz dalje pa se može reći da su Hercegovci zasluženo izbacili favorizovane Kazahstance, piše Klix.ba.

U prvom poluvremenu Ordabasy je imao inicijativu, ali pravih prilika za postizanje golova gotovo da nije ni bilo.

Znatno bolji nogomet viđen je u nastavku meča, a u 54. minuti Ordabasy je imao najbolju šansu kada je Li umjesto da šutira s pet metara pokušao asistirati pa je obrana Širokog izbila loptu u korner.

Potom su Širokobriježani dva puta mogli doći u vodstvo.

Prvo je golman domaćih obranio udarac Čabraje u situaciji jedan na jedan, a onda je rezervista Erlanov s gol linije akrobatskom intervencijom spasio gol nakon šuta Menala.

Do kraja utakmice nije bilo promjena pa su Širokobriježani mogli početi s velikim slavljem.

U drugom kolu Europske lige Širokobriježani će igrati protiv škotskog Aberdeena./HMS/