Petak, 19 travnja, 2024

Široki Brijeg na pogon Daria Drežnjaka pobijedio Zrinjski i potvrdio prvo mjesto

Must Read

Košarkaši Širokog pregazili su Zrinjski na domaćem paketu Pecare s 91:75 i tako zadržali prvo mjesto s dvije pobjede više od drugoplasiranih Sparsa.

Široki je sjajno otvorio susret serijom 8:0 i dao do znanja aktualnim prvacima zašto su vodeća momčad prvenstva. Zrinjski niti jednom nije bio u vodstvu,  tek jednom je uspio sustići domaćine kada Todorović s dva vezana koša početkom druge četvrtine poravnava na 21:21.

No, Široki je ubrzo ubacio u brzinu više te su koševima braće Drežnjak otišli i prvi put na dvoznamenkastu prednost 40:30. Ipak, do odlaska na odmor Plemići su uspjeli prepoloviti vodstvo (45:40).

Nakon povratka iz svlačionica Široki je ponovno došao do dvoznamenkaste prednosti te je do kraja dionice čuvao tih desetak razlike, a u posljednjih deset minuta se ide rezultatom 68:58.

Kako će pobjeda u Pecari biti nemoguća misija za Plemiće pokazao je start posljednje četvrtine kada Širokobriježani serijom 6:0 bježe na 74:58. Pet minuta do kraja Filipović tricom odvodi domaćine na velikih plus 22 (85:63) i pitanje pobjednika bilo je poznato. Na kraju je završilo s i više nego uvjerljivih 91:75.

Široki je do pobjede predvodio sjajni Dario Drežnjak s 24 poena. Goran Filipović je ubacio 16, a Mateo Drežnjak 15 koševa. Kod Zrinjskog je najefikasniji bio Aleksandar Todorović s 15 poena, dok su Rikić, Lužajić i Miličević ubacili po 10.

Ovom pobjedom Široki je gotovo osigurao prvo mjesto s kojeg će u play-off, dok će Zrinjski vjerojatno tamo s treće pozicije i obračuna protiv drugoplasiranog Sparsa.