Četvrtak, 25 travnja, 2024

Šesta pobjeda Brazila u kvalifikacijama za SP 2022.

Peterostruki svjetski prvaci su poveli već u 4. minuti preko Neymara, a pobjedu “Selecaoa” je u sudačkoj nadoknadi potvrdio napadač Lyona Lucas Paqueta.

U susretu šestog kola južnoameričkih nogometnih kvalifikacija za SP 2022. godine, Brazil je na gostovanju pobijedio Paragvaj sa 2-0 upisavši i šestu pobjedu.

U derbiju večeri Kolumbija i Argentina su u Barranquilli odigrali 2-2, premda je Argentina već nakon osam minuta vodila sa 2-0.

“Gauči” su poveli u 3. minuti golom braniča Atalante Christiana Romero, a na 2-0 je povisio veznjak PSG-a Leandro Paredes u osmoj minuti. Smanjio je Romerov klupski suigrač Luis Muriel iz jedanaesterca u 51. minuti, a važan bod domaćinu donio je Miguel Borja u četvrtoj minuti nadoknade. Za Argentinu je cijeli susret odigrao Lionel Messi.

Venezuela i Urugvaj su odigrali bez golova, a Peru je na gostovanju pobijedio Ekvador sa 2-1 upisavši prvu pobjedu, prenosi Hina.

Čile i Bolivija su odigrali 1-1.

Na ljestvici vodi Brazil s maksimalnih 18 bodova, Argentina na drugom mjestu ima 12, treći je Ekvador s devet bodova, a zatim slijede Urugvaj i Kolumbija sa po osam bodova.

Direktan plasman na SP 2022. izborit će prve četiri reprezentacije, dok petoplasirana ekipa ide u dodatne kvalifikacije.