Četvrtak, 25 travnja, 2024

Senzacionalan dan za hrvatski tenis: Čilić svladao Đokovića u finalu Queen’sa!

Marin Čilić po drugi je put u karijeri osvojio ATP turnir u Queensu, pobjedivši u dramatičnom finalu Novaka Đokovića rezultatom 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Nakon što je prošle godine igrao u finalu ovoga engleskog turnira na travi, Marin Čilić otišao je ove nedjelje korak dalje i osvojio Queens po drugi put u karijeri, prvi nakon 2012. godine i legendarne pobjede protiv Davida Nalbandiana koji je bio diskvalificiran jer je nogom udario suca, piše Tportal.hr.

Ovaj put Čilićev protivnik u finalu bio je Novak Đoković od kojega je u karijeri izgubio 14 puta u nizu, ali sada je stigao do druge pobjede zaredom.

Bio je to dramatičan meč u kojem je srpski tenisač u prvom setu oduzeo servis Marinu kod 6:5, a time i dobio uvodnu dionicu igre. U drugom je Đoković kod 5:4 imao meč loptu, ali nije je iskoristio, a u tie-breaku Čilić je sa 7:4 izborio treći set.

U odlučujućoj dionici igre Čilić je bio bolji i svoj trenutak dočekao kod 4:3 kada je napravio break te s lakoćom sve riješio za konačnih 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Odlična je to uvertira za Wimbledon, na kojem Čilić također brani plasman u finale i želi otići korak dalje.