Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Senzacija u Val d’Isereu, tri Hrvata u drugoj vožnji

Must Read

Tri hrvatska skijaša u drugoj su vožnji slaloma Svjetskog kupa, koji se od 9:30 vozi u Val d’Isereu. Istok Rodeš je šesti nakon prve vožnje, a druga je u 12:30.

Alexis Pinturault je vodeći nakon prve vožnje (52.85). Rodeš je startao 17. i sjajno odvozio (53.95) za sedmo mjesto uz sekundu i 10 stotinki sporije od Francuza. U prvih 20 je i Matej Vidović, koji je imao startni broj 29, a završio je na 17. poziciji. Elias Kolega krenuo je 21, a kroz cilj je prošao kao 24, piše index.hr.

Skijaši su slalom trebali voziti u subotu, ali je otkazan zbog snažnog vjetra i odgođen za danas umjesto veleslaloma.

U prvom ovosezonskom slalomu sezone voženom krajem studenoga u Leviju slavio je Norvežanin Henrik Kristoffersen, a čak su trojica hrvatskih skijaša završila među 20 najboljih. Rodeš je bio 14., Zubčić 16., a Elias Kolega 19.

Filip Zubčić je startao kao pretposljednji, 69., te je imao 45. rezultat s 5.30 sekundi zaostatka. .