Petak, 29 ožujka, 2024

RAKITIĆ junak Barcelonine pobjede! Hrvat majstorijom presudio vatreni El Clasico

Svega tri dana nakon teškog 3:0 poraza na Santiago Bernabeuu igrao se novi El Clasico, a presudio ga je Ivan Rakitić jedinim pogotkom na utakmici u 26. minuti u maniri najvećih nogometnih majstora. Barcelona je ovom minimalnom pobjedom došla na 60 bodova i zadržala vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici, drugoplasirani Atletico Madrid ima deset bodova manje, a Real Madrid je treći s 48 bodova.

Nastavljaju se katalonski dani u Madridu. U svega četiri dana Barcelona je drugi put na Santiago Bernabeu pobijedila Real Madrid.

U srijedu su Katalonci u uzvratnom susretu polufinala Kupa kralja pobijedili 3-0  izborivši finale nakon što je prvi susret završio 1-1, a večeras je Barcelona u derbiju 26. kola Primere slavila sa 1-0 i najvećeg rivala potpuno izbacila iz utrke za naslov. Barca sada ima čak 12 bodova više od ‘Kraljevskog kluba’.

Pobjednički pogodak postigao je Ivan Rakitić u 26. minuti.

Hrvatski reprezentativac, koji je bio jedan od najboljih igrača utakmice, je nakon proigravanja Sergia Roberta malo iskosa jurnuo prema domaćem vrataru i lijepim udarcem potkopao Thibauta Courtoisa za vodstvo Barcelone i svoj treći gol ove sezone u prvenstvu.

Najbolje prilike za Real u prvom poluvremenu imao je Luka Modrić koji je dva puta opasno zaprijetio. U 23. minuti njegov je udarac blokirao Pique, a 44. minuti je pucao glavom preko gola.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti. Suarez je u 52. minuti na centru ‘ukrao’ loptu i krenuo sam prema vratima Reala, ali se spetljao.

U 60. minuti domaćin je mogao izjednačiti nakon što se Rakitić poigravao i izgubio loptu u svom kaznenom prostoru. Pucao je Vinicius, ali je udarac blokirao Lengelet. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogao je riješiti Dembel u 70. minuti, no Francuz je pucao pored gola, premda je na drugoj stativi imao samog Suareza.

Bio je to već šesti ‘el clasico’ u nizu u kojem Real nije uspio slaviti, pri čemu je Barca upisala četiri pobjede, a dvije utakmice su završile bez pobjednika.

Najveće iznenađenje u subotnjim utakmicama priredila je Huesa koja je pobijedila Sevillu sa 2-1. Bila je to tek peta pobjeda ‘fenjeraša’ ove sezone, a s ova tri boda Huesca je produžila nadu u mogući prvoligaški spas.