RADIKALNE PROMJENE U HSP-U “Pravaši” traže hitnu ostavku Jurišića

Gerçek ve doğru yolda başlayabilir partiyi canlandırmak işlemi yapmak için bu durumlara ve dolayısıyla demokrasinin altın kural olarak, parti başkanı derhal kabul belgeye göre, istifa gerekir.

Dün gece Mostar partinin tesislerinde gerçekleşti Mostar ve Mostar merkezi HSP şehir iştiraki yönetim kurulu ortak toplantısında, oyların çoğunluğu HSP BH canlandırılması süreci ne olursa olsun Mostar HSP bir görünüm verir belgesi “Doğru tez Yedi Mostar Partisi” kabul .

– Mostar Şehri alanından HSP BH HSP değil çok uzak zafer iade yazılım parti içindeki radikal politik ve örgütsel değişiklikler yapmak gerektiğine inanmaktadır. Böyle davranışlar belgenin “Yedi Hakkı Mostar Partisi tezleri” ne göre, HSP ve ve tüm çünkü kişinin kişisel yarar Hırvat halkını zarar çünkü o durumun kabul edilemez ileri erteleme gerçek analiz düşünün.

– Nasıl Hırvat ilçede 4-5 temsilcileri vardı ve Federasyon onları bir veya iki temsilcileri tarafından bile hiç ya da sadece bugün kural ya da yapılan bir parti tek olmadığını olabilirdi? HSP zamanlar saygın partisinden daha tanınmaz ve neredeyse istenmeyen partisi Hırvat halkı oldu Neden? Tüm sırasıyla yetkilileri atanır Neden ofis aldıktan sonra cumhurbaşkanı sırtlarını döndü, ama parti? Belgeyi okur.

Tüm bu partinin hiçbir şekilde bu yakışıksız dalları düşer etkilenen ekler. Geri Ünlü parçaya HSP BH, Mostar Şehri HSP BH üyeleri aşağıdaki tezleri ısrar etmek önerdi:

1. HSP BH ve tüm yetkilileri ve üyeleri, kişisel yaralanma veya kovuşturma pahasına unflinchingly olmak BH. Hırvatlar siyasi özgürlük yüksek formu için çalışıyoruz ve bu cumhuriyet türüdür gerekir. Hırvatlar değerli ve özgürlük layık olan ve gibi hak ediyor.

2. HSP BH açıkça Hırvat insanlar net bir siyasi alternatif Hırvat siyaset gelmelidir böyle bir belirleme Bosna-Hersek’te ve gelen yaşadığı tüm siyasi konularda tespit edilmesi gerektiğini HDZ hem yıkıcı politikasına ötesinde HSP BH firmalar. 1992/01/03 bir referandum: Bu, aşağıdaki soruları özellikle doğruydu. yıl; Herceg-Bosna ve referandum olmadan anayasanın kurulması; Müslümanlarla Savaşı; cinayet Blaz Kraljevic, Dayton Barış Anlaşması ile ilgili olarak entrika ve manipülasyon bağlılık; Hırvat hükümeti; seçim kararı; aklık yasası, federal ya da BH tatil olarak İkinci Dünya Savaşı’ndan komünist parti toplantıları tarihlerini işaretleme.; HSP birleştirilmesi; Güç platformları ve benzeri.

3. HSP BH sık sık Hırvat halkının hakları ve pozisyon zararına, BH ayrılmamış glorifikator devlet olma Birlik ve dolayısıyla yanlısı Boşnak politikası olmamalıdır ve halkların özgün egemenliği ve tek egemenlik gerçekleştirilen çünkü bu Tarihte bir süre bağımsız ve demokratik bir devlet olmuştur ve açık olmamıştı Bosna Hersek ve uluslararası faktörlerin etkisi olmadan var olup olmadığını sorgulamak.

Bir sonraki Meclis HSP BH 4. onlar partiye hiçbir üyesi veya resmi parti vücudun üstünde olamaz altında Statüsüne değişiklikleri yapmanız gerekir, acilen yapılacak.

5. Her subay ve tam ölçüde parti üyesi, yetkileri, hakları ve kimse herhangi bir şekilde engel olarak çalışıyor eğer açıkça Statüsü tarafından belirlenecek ve durumda sorumlulukları tüketmek parti dışında acil prosedür gereği Statüsü’nün bazda olmak gerekir.

Bu durumlarda demokrasinin altın kural olarak 6. ve bu nedenle doğru ve uygun yolda başlayabilir partiyi canlandırmak işlemi yapmak için, partinin başkanı derhal istifa gerekir.

Bu HSP BH içinde 7. siyasi seçenekler Limpet değil ve Hırvatlar iyi sanmıyorum, BH Hırvat halkının kalbinde olan tüm yapılarda kabul edilecektir hangi yurtsever bir atmosfer hakim olmalıdır. Hırvat halkının değerlerine ısrar ederek ilk etapta, Allah, millet ve aile içinde gerçek yurtseverlerin bir parti olarak bizi tanıyacaktır.

-. Mostar HSP BH City üyeleri bu tüm maksimum çabaları ile, gerçekleştirilecek Sağ tezler varsayımların bu yedi Mostar Partisi’nin yerine getirilmesi için son fırsat olduğuna inanıyoruz, Hırvat Bosnalı Siyasi sahne yoksun Haklar Rönesans Partisi, izin verir. Ancak, parti içinde bu tezlerin uygulanmasını engellemek, biz HSP BH belgeye göre, sağlıklı yaşamın herhangi bir uzantısı için hiçbir şansı, “Yedi Hakkı Mostar Partisi tezleri” inanıyor.