Petak, 29 ožujka, 2024

Prva pobjeda Prosinečkog: BiH golom Kodre slavila u Bugarskoj

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u Razgradu u prijateljskom susretu reprezentaciju Bugarske rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Kodro još u 20. minuti utakmice.

Bh. izbornik Robert Prosinečki od prve minute na teren je poslao Šehića, Memiševića, Bičakčića, Zukanovića, Kolašinca, Sarića, Bešića, Pjanića, Kodru, Duljevića i Džeku.

BiH u 20. minuti nakon prvog ozbiljnijeg napada dolazi do vodstva i, ispostavit će se, jedinog gola na utakmici.

Duljević i Kolašinac su sjajno kombinirali na ivici šesnaesterca, a odličnu akciju okrunio je Kodro, koji se dobro snašao u šesnaestercu Bugarske.

Domaći su u nastavku susreta zahvaljujući nekoliko loših reakcija bh. obrane imali dobre prilike za izjednačenje, ali nisu bili precizni.

Do kraja susreta nije bilo promjena, a vrijedi istaknuti da su Bugari utakmicu okončali s deset igrača budući da je Raynov dvije minute prije kraja zaradio drugi žuti karton