PREVIRANJA U GLAVNOM STANU U SARAJ STANU: Primorac dao ostavku, Jurišić raspustio nekoliko podružnica

Sukobi u HSP-u BiH nastavljeni su i na posljednjoj sjednici Glavnog stana održanoj u Sarajevu. Stanko Primorac Ćane dao je ostavku na članstvo u Glavnom stanu. Viktor Kvesić, predsjednik podružnice u Širokom Brijegu naveo je tri razloga zbog kojih su napustili sjednici.

HSP BH ‘deki Çatışmalar Saraybosna’da yapılan Genel dairenin son oturumunda devam etti. Stanko Primorac Cane Genel apartmanda üyeliğini istifa etti. Onlar oturumu neden terk Viktor Kvesić, Siroki Brijeg şube başkanı üç nedenleri gerekçe gösterdi.

– Zvonko Jurisic Stanko Primorac başkan adayı olması halinde partinin cumhurbaşkanlığına aday değil söz verdi ve biz, hiçbir planları gördüğünüz gibi bu, bitmiş ve değildi. O aynı zamanda HNS bir üyesi olarak, HSP BH başka dönem başkanı olması ve böylece telafi HNS listesi koymak ve parlamentoların bazı içine almak planlanan nasıl fark “Kvesić dedi.

nedeniyle o Meclis bir temsilcisidir oğluna talimat verdi gerçeği WHC en sahip bir Zvonko Jurisic üyelerine büyük itiraz WHC-ve artık Meclis Kurulu katılabilir çünkü parti muazzam zarar hangi Kulübü HSP BH çıkmak WHC-ve toplantı gündemlerini oluştururken. Kvesić Bu HSP BH daha fazla çalışma yer almayacaktır oturumu bırakmış olanların, Vecernji List yazıyor vurguladı.

Öte yandan, HSP BH Zvonko Jurisiç başkan oturumu farklı bir vizyona sahiptir.

Stanko Primorac Cane ve Nedjeljko Boksic oturumu Ana apartmanda yerlere istifa bile önce, çünkü “Yeter sayısı sorgulanabilir değildir. Bu nedenle onların toplantıda varlığı ya da oturumu terk onlar genel daire artık üyeler anda aynı bu yana, nisap ile hiçbir ilgisi yoktur, “Jurisiç dedi.

Ayrıca toplantıda Viktor Kvesić liderliğindeki Petar Miliç liderliğindeki Mostar kentinde olanlar yanı sıra Siroki Brijeg bir tane olmak üzere, bazı iştirakleri dağıtıldı.

Jurisiç dedi ve bir sonraki ne yapacağını görmek için Stanko Primorac Chan ile bir görüşme yürütmek için planlıyor. Seçim Meclise Bu partiyi yapılacaktır sorulduğunda, Jurisiç bu normal bir parlamento olacak ve onun bakımı bu yıl 20 Eylül – 1 Aralık beklenebilir belirtti. / HMS /