Petak, 19 travnja, 2024

‘Ponos Hercegovine’ stigao do četvrte uzastopne titule

Oko 5000 gledatelja u krcatoj GŠD na Pecari odvelo je višestruke košarkaške prvake BiH do devete titule prvaka države, četvrte u nizu. Široki Wwin je tijekom cijelog susreta držao rezultat na svojoj strani ne dozvolivši Igokei da ozbiljnije zaprijeti. Prednost ‘Ponosa Hercegovine’ rasla je iz minute u minutu.

Široki je prvu četvrtinu riješio u svoju korist 28:18, što je ujedno bila i najveća predost u prvoj dionici. Tu prednost održavali su i tijekom druge četvrtine. Do kraja poluvremena Igokea je uspjela smanjiti na 45:36.

Ključni trenutci utakmici zbili su se sredinom treće četvrtine kada su domaći potpuno prelomili susret u svoju korist i otišli na nedostižnih 71:46. U posljednju dionicu ušlo se sa rezulatom 71:50.

Do kraja susreta košarkaši Širokog su samo potvrdili novu titulu prvaka države. Novom titulom okrunili su najbolju sezonu u svojoj povijesti. Kraj 86:77.

Najbolji u redovima domaćih bili su Peršić sa 16 koševa i 12 skokova, Collins sa 15 koševa, Planinić 13, Šakić 12 koševa i 9 skokova i Ramljak sa 10 koševa. (Abc portal )