Petak, 29 ožujka, 2024

POKUŠAJ UBOJSTVA? TERORIZAM? Policija opsežno istražuje slučaj zapaljenog vozila u kojem su bili suci utakmice Velež – Borac

Must Read

Policija provodi opsežnu istragu kako bi se utvrdili detalji brutalnog napada kod Jablanice na suce i pred lice pravde izveli počinitelje koji su presreli i zapalili automobil u kojem su se vraćali sa prekinute utakmice u Mostaru između Veleža i Borca.

“Tužiteljstvo HNŽ je upoznato sa ovim slučajem i policija intenzivno radi na otkivanju počinitelja”, kazala je za Klix.ba glasnogovornica tužiteljstva HNŽ Ana Rajič. Ističe kako u ovom trenutku ne može dati više informacija o istrazi koja se provodi.
Glasnogovornik MUP-a HNŽ Ljudevit Marić nam je kazao kako istragu provodi odjel kriminalističke policije iz Konjica i poduzima sve zakonom previđene radnje kako bi se ovaj slučaj rasvijetlio što prije .

“Istraga je u fazi gdje ne možemo davati informacije, kako ne bi ugrozili tok istrage”, kazao je Marić za Klix.ba navodeći kako će javnost biti o svemu obaviještena kad se riješi slučaj.

Podsjetimo da je nakon prekinute utakmice između Veleža i Borca glavni sudac utakmice Sabrija Topalović napadnut u blizini Jablanice u automobilu u kojem se nalazio zajedno sa svojim pomoćnikom Admirom Šehovićem i supervizorom suđenja Adnanom Alispahićem.

Do napada je došlo 21. rujna oko 23:45 sati u tunelu Lendava na magistralnom putu M-17, na dionici Mostar – Jablanica, gdje je presretnuto vozilo marke Mercedes u kojem su se nalazili.

Napadači su palicama razbili stakla i ubacili baklju u automobil koji je potpuno izgorio. Tom prilikom je lakše tjelesne povrede zadobio Adnan Alispahić kojem je liječnička pomoć pružena u Domu zdravlja Jablanica, a napadači su pobjegli u sivom vozilu marke Golf.

Ovaj događaj je izazvao sablazan javnosti u čitavoj regiji, a veći dio građana Mostara je osudio ovaj napad i zatražio preuzimanje odgovornosti, dovodeći u pitanje sigurnosno stanje, ali i poštena suđenja.

- Advertisement -

3 COMMENTS

Subscribe
Notify of
guest

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

3 Komentari
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Haapak
Haapak
2 years ago

Terorizam ?? Hehehe, nemere bit. Terorizam je samo kad su žrtve kršćani a počinioci “muslimani”.

Anonimac
Anonimac
2 years ago

Terorizam …

Република Српска
Република Српска
Reply to  Anonimac
2 years ago

Није везано за ову тему него за твој однос према ћирилици. Написао сам ти одговор па нисам сигуран да ћеш га видјети, зато ти пишем поново.
Колико ја знам, људи са Запада, конкретно Хрвати, такође кажу да је ћирилица и њихово писмо. Чак су јој и споменик исправили. Ако не вјерујеш, прошетај до Широког Бријега или прочитај овај текст из “Слободне Далмације”:

“Hrvati dižu spomenik ćirilici na Širokom Brijegu

Direktor Turističkog biroa Široki Brijeg Grgo Mikulić, pesnik, književnik, klesar, etnolog i ljubitelj starina isklesao je u kamenu 12 ćiriličnih slova i namerava da isleše jos 15, a sva će biti osvetljena, vidljiva i čitljiva putnicima koji se kreću putem Mostar-Split i Mostar-Tomislavgrad-Livno.
Splitska “Slobodna Dalmacija” piše da su Srbi “u panici” zbog “spomenika” na Širokom Brijegu jer smatraju da im Hrvati otimaju ćirilicu.
Slova su “nikla” na ogradi osnovne škole u Kočerinu, visoka su 1,4 metra, široka metar i debela 25 centimetara.
List navodi da je to ne malo iznenađenje za prosečnog čitaoca kome se Široki Brijeg može vezati uz svašta, ali vrlo teško uz ćirilicu.
– U početku je bilo neverice i čuđenja, ali kad smo objasnili da se radi o starom hrvatskom pismu kojim je 1404. godine pisana i Kočerinska ploča, nadgrobni spomenik Vignja Miloševića, koja se čuva u crkvenom prostoru crkve u Kočerinu kao spomenik nulte kategorije, onda je sve selo na svoje. Radi se o tome da je forsiranje ćirilice u vreme dve Jugoslavije kao srpskog pisma kod naroda stvorilo animozitet prema svakoj ćirilici, makar je ona, uz latinicu i glagoljicu, srednjovekovno hrvatsko pismo, ‘arvacka ćirilica’, kako se spominje u dodatku Poljičkog statuta iz 1665. godine. Tako se dogodilo da smo s prljavom političkom vodom izbacili i dete, koje sada spasavamo – rekao je Grgo za “Slobodnu Dalmaciju”.
Ne bez ponosa, Grgo ističe kako su i pre Hrvatske akademije znanosti i umetnosti (HAZU), koja je nedavno organizovala skup na temu “Hrvatska ćirilična baština”, Širokobriježani shvatili značenje tog pisma u kulturnoj istoriji Hrvata. Do sada je isklesano i postavljeno 12 slova, a preostalih 15 biće tek postavljeno.
Projekat je napravilo Udruženja Štećak, a finansiranje je pomogla Vlada Hrvatske, Vlada Federacije BiH i Zapadnohercegovačka županija.
– Naš je cilj da hrvatska ćirilica u UNESCO-u dobije status nematerijalne svetske kulturne baštine – naveo je Grgo.
Sve je, ipak, naišlo na žestoke reakcije srpskih lingvista, piše “Slobodna Dalmacija”.
Možda je najžešći bio jedan od vodećih lingvista, profesor Miloš Kovačević, koji kaže da “Hrvati Srbima otimaju ćirilicu”.
Na naučnom skupu HAZU održanom krajem 2012. godine, podseća Kovačević, izneta je teza kako je “od 11. do 18. veka na velikim delovima hrvatskog teritorija stanovništvo svoje kulturne potrebe izražavalo (i) ćirilicom”, te da se na srednjovekovnim spomenicima “mešaju i ćirilica i glagoljica”.
Kovačević to naziva “hrvatsko šminkanje prošlosti” i primećuje da su se Hrvati tek u 2012. godini setili “svojega” pisma ćirilice zbog njihovog puta prema EU-u, jer u Briselu žele da imaju pravo prvenstva nad jezikom i pismom s Balkana.”

Лијеп поздрав из Бање Луке!

- Advertisement -
Последний

ANALIZA: Schmidt se nije usudio riješiti pitanje hrvatskog člana Predsjedništva

Hrvatski politički predstavnici nisu zadovoljni zbog posljednje intervencije Visokog predstavnika Christiana Schmidta koje se odnose na tehničke dijelove Izbornog...
- Advertisement -

Ex eodem spatio

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com