Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Plemićima mostarski derbi, Bilbija odveo Zrinjski do pobjede kod Veleža

Prva utakmica 13. kola Premijer lige donijela je gradski derbi koji je završio pobjedom Zrinjskog na stadionu Rođeni.

Zrinjski je svladao Velež u gostima s minimalnih 1:0, a jedini pogodak postigao je najbolji igrač i strijelac Zrinjskog Nemanja Bilbija.

Bila je to loša utakmica, odigrana po jakom vjetru i teškom terenu, bez velikih prilika, ali Zrinjski je znao iskoristiti svoju.

Igrala se 62. minuta, a pogodak za vodstvo Zrinjskog iskreirali su njihovi ponajbolji igrači ove sezone. Josip Ćorluka ubacio je s desne strane, vratar Bogdanović je loše reagirao, prebacio loptu do Nemanje Bilbije, a najbolji strijelac Zrinjskog rutinski koristi takve poklone, piše bljesak.info

Bio je to osmi pogodak Bilbije ove sezone, ali i njegov 75. u dresu Zrinjskog, čime se izjednačio s Krešimirom Kordićem na prvom mjestu vječne ljestvice najtrofejnijeg premijerligaša.

Velež je tako doživio drugi uzastopni poraz od svog gradskog protivnika, ali i čak četvrti domaći ove sezone. S obzirom na oduzeta tri boda, čeka ga neizvjesna borba u nastavku sezone. Zrinjski se, s druge strane, odvojio na vrhu ljestvice i zasad suvereno gazi ka osvajanju sedme titule u Premijer ligi.

Najviše zbog jakog vjetra, zbog čega se nije mogla razviti normalna igra, a malo i zbog prevelikog obostranog respekta obje ekipe nisu skoro ništa pokazale u prvih 45 minuta. Za tih 45 minuta obje ekipe imale su tek po desetak minuta aktivne igre, a nijedna nije uputila nijedan udarac u okvir gola.

Stoga ne treba ni čuditi da je prvi udarac u okvir gola bio i pogodak.

Deset minuta nakon primljenog pogotka i Velež je imao prvi udarac u okvir gola, ali šut Demira Pece vratar Zrinjskog Josip Čondrić, koji je debitirao u momčadi Sergeja Jakirovića upravo u gradskom derbiju, bez problema brani.

U 82. minuti Zrinjski je imao priliku završiti utakmicu, ali je Matija Malekinišuć povratnu loptu Ćorluke poslao visoko preko gola. Četiri minute prije kraja Velež je imao najbolju priliku, ali je udarac glavom kapetana Veleža Denisa Zvonića na putu u gol zaustavio kapetan Zrinjskog Bilbija.

To je bila i posljednja nada domaćih da će izbjeći poraz, a na kraju su ostali i s igračem manje, jer je Slaviša Radović u samo nekoliko minuta dobio dva žuta kartona.