Petak, 29 ožujka, 2024

Plemić Bojan Bogdanović za povijest: Tricama uništio Orlando i donio pobjedu Washingtonu

Orlando je Magic, ali Bojan Bogdanović je Wizard, dakle čarobnjak. I doista je odigrao čarobnu utakmicu.

Donio je dramatičnu pobjedu 115:114 njegovoj momčadi sa čak osam trica, od toga dvije u dva posljednja napada, u zadnjih 66 sekundi utakmice. Zadnju, prijelomnu četvrtinu, obilježio je sa 15 koševa, čak pet trica. Zadnjom, 46 sekundi prije kraja, postavio je konačan rezultat, a onda u samom finišu obranio Gordonov šut za pobjedu.

Bogdanović je tako bio ključni čovjek velikog preokreta Washingtona, jer njegova momčad gubila je cijelu utakmicu, čak i 17 koševa razlike, a u zadnju četvrtinu ušla je s 11 poena minusa.
Za 27 minuta u igri postigao je također 27 poena uz dva skoka i jednu asistenciju. Trice je gađao fascinantnih 8/10, iz igre ukupno 9/12, dakle više i uspješnije iz daljine, nego za dva poena, a pogodio je i jedino slobodno bacanje.