Četvrtak, 25 travnja, 2024

NOVI SJAJAN NASTUP BOJANA BOGDANOVIĆA, HEZONJA DVOZNAMENKAST Čudesni Slovenac ponovno oduševio i postao priča večeri u NBA-u

Must Read

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ubacio je 18 koševa (šut 5/13) uz četiri skoka i dvije asistencije u domaćoj pobjedi Indiane 107-97 protiv Sacramenta, dok je Dario Šarić imao učinak od osam koševa, pet skokova i tri asistencije za Minnesotu koja je poražena sa 113-105 na gostovanju u Portlandu.

Mario Hezonja je ubacio 12 koševa te imao pet skokova i jednu asistenciju u porazu njegovih New York Knicksa 112-104 u gradskom derbiju protiv Brooklyn Netsa.

Los Angeles Lakersi su slavili sa 111-88 na gostovanju u Memphisu, a Ivica Zubac je za tri minute u igri imao dva skoka i jednu blokadu.

Veliku večer ponovno je imao Slovenac Luka Dončić u pobjedi svog Dallasa protiv Houstona. Dončić je bio glavno lice završnice u trenucima kada su gosti vodili 102:94. Prvo je iz kuta pogodio tricu za -5, zatim dodao još jednu za dolazak na -2, a zabio je i minutu i pol prije kraja za izjednačenje. No to nije, bilo sve od fenomenalnog Slovenca koji je još jednom tricom odveo svoju momčad na 105:102 za totalnu ludnicu u dvorani. Utakmicu je završio s 21 poenom, sedam skokova i tri ukradene lopte.

Indiana – Sacramento 107-97

(Boj. Bogdanović 27:53 min, 18 k, šut 5/13, 4 s, 2 a)

Portland – Minnesota 113-105

(D. Šarić 22:36 min, 8 k, šut 3/3, 5 s, 3 a, 1 ol)

New York – Brooklyn 104-112

(M. Hezonja 26:39 min, 12 k, šut 4/8, 5 s, 1 a)

Memphis – LA Lakers 88-111

(I. Zubac 3:11 min, 2 s, 1 bl)