Četvrtak, 25 travnja, 2024

NEVJEROJATNI ERO Bogdanović nezaustavljiv

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović u nedjelju navečer je odigrao jednu od najboljih utakmica u svojoj karijeri. Njegova Indiana je svladala Denver rezultatom 124:88 , a popularni Babo je u pobjedu ugradio 35 poena.

Mostarac je na parketu proveo samo 26 minuta jer je utakmica bila praktički riješena krajem treće četvrtine. Uz 35 poena dodao je i: šest skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Iz igre je šutirao 13/16, za tri poena 5/6 i slobodna bacanja 4/4. Ostao je dva poena udaljen od rekorda sezone koji je postavio početkom ovoga mjeseca protiv Minnesote kada je zabio 37 poena.

U prvom poluvremenu je zabio 26 poena uz šut iz igre 10/11, za tricu 4/5, a jedini promašaj dogodio se tri sekunde do kraja poluvremena. Ove sezone je samo Serge Ibaka imao učinkovitije prvo poluvrijeme. Krilni centar Toronto Raptorsa je u utakmici protiv Los Angeles Lakersa pogodio prvih 11 šuteva.

Rekord karijere Bogdanović je postavio nastupajući za Brooklyn Netse kada je u dvoboju protiv Philadelphia 76ersa ubacio 44 poena, a to je ujedno i rekord Dražena Petrovića, prenosi Jabuka.tv