Petak, 29 ožujka, 2024

Neviđeni šok na Maksimiru: Dinamo imao 3:1 do 93. minute i ostao bez pobjede!

Must Read

U jednoj od najnevjerojatnijih završnica u povijesti maksimirskog kluba, Dinamo je ostao bez pobjede iako je imao vodstvo 3:1 do 93. minute. Dinamo i Šahtar odigrali su 3:3 čime su Modri ostali bez pobjede, ali i boljeg međusobnog omjera s Ukrajincima.

Šahtar i Dinamo imaju po pet bodova, ali ukrajinski prvak sada na drugom mjestu iza vodeđeg Manchester Cityja koji ima deset bodova.

Utakmica za povijest u svakom slučaju

Dinamo i Šahtar su odigrali ludu utakmicu. Gosti su poveli, Dinamo je potom okrenuo rezultat s tri gola, da bi Ukrajinci u sudačkoj nadoknadi zabili dva gola za 3-3. Šahtar je treći pogodak postigao u petoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca.

Ukrajinci su poveli u 13. minuti golom Alana Patricka, no Modri su okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića u 25. minuti, Luke Ivanušeca u 83. minuti, te kapetana Arijana Ademija u 89. minuti. Dinamo je imao 3-1 i činilo se kako će pobjedom načiniti veliki korak prema plasmnu u osminu finala.

Pjatov došao u 16-erac i izborio penal

Šahtar je u trećoj minuti sudačke nadoknade smanjio golom Moraesa, a u petoj minuti sudačke nadoknade Brych je dosudio kazneni udarca za goste, nakon što je Theophile-Catherine oborio Pjatova, a Tete je bio siguran.

Obje momčadi su završile utakmicu s igračem manje, u 75. minuti kod Dinama je isključen Moro, a samo pet minuta kasnije pocrvenio je i Marlos koji je u svega šest minuta zaradio dva žuta kartona.

Atalanta se vratila u igru za treće mjesto

U drugom susretu iz ove skupine Atalanta i Manchester City su odigrali 1-1.

City je poveo u u sedmoj minuti golom Raheema Sterlinga, a gosti su u 43. minuti mogli načiniti veliki korak prema pobjedi, no Gabriel Jesus nije realizirao jedanaesterac promašivši cijela vrata. Atalanta je izjednačila u 49. minuti golom hrvatskog reprezentativca Maria Pašalića.

Građani su od 82. minute igrali bez isključenog vratara Claudia Brava koji je napravio prekršaj izvan kaznenog prostora. Zanimljivo, Bravo je ušao u igru početkom drugog poluvremena umjesto ozlijeđenog Edersona, pa je na vrata morao stati

Na ljestvici vodi Manchester City sa 10 bodova, Dinamo i Šahtar imaju po pet bodova, dok je Atalanta na začelju s jednim bodom.

U idućem kolu Dinamo 26. studenog gostuje u Milanu protiv Atalante, a u drugom susretu se sastaju Manchester City i Šahtar.

Modri će natjecanje po skupinama završiti 11. prosinca na stadionu Maksimir protiv Manchester Cityja, dok će u drugom susretu Šahtar ugostiti Atalantu.

Prve dvije momčadi izborit će plasman u osminu finala Lige prvaka, trećeplasirani seli u Europsku ligu, dok za posljednju momčad u skupini za ovu sezonu završava europska priča, prenosi gol.hr