Petak, 19 travnja, 2024

Na današnji dan napustio nas je najveći košarkaški Mozart

Prije 24 godine na današnji dan napustio nas je najveći hrvatski košarkaš svih vremena, Dražen Petrović. Mozart hrvatske košarke poginuo je u 28. godini u prometnoj nesreći na autoputu u blizini Ingilstadta dok je bio na vrhuncu svoje karijere.

U svojoj košarkaškoj karijeri osvojio je sve što se moglo osvojiti. Bio je prvak Europe s Cibonom, a i s Real Madridom je osvajao trofeje, dok je s Jugoslavijom osvojio i Svjetsko i Europsko prvenstvo. Kada je pokorio Europu, otišao je u najjaču ligu svijeta NBA, gdje su ga draftovali Portland Trail Blazersi.

U Portlandu se nije naigrao, ali zato prelaskom u New Jersey Netse, pokazuje svoj raskošni talent. Bio je najbolji šuter momčadi i najbolji neamerikanac koji je igrao u NBA.

1992. godine osvojio je svoju najdražu medalju, srebro s Hrvatskom na Olimpijskim igrama u Barceloni u legendarnom finalu s američkim Dream Teamom, piše Prvi.tv