Published On: Pon, ruj 19th, 2016

MESIĆ: Referendum u RS-u je provokacija i od njega treba odustati

Bivši predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić nazočio je danas svečanom polaganju kamena temeljca uoči početka izgradnje turističkog grada Buroj Ozone u blizini Trnova. Tom prilikom prokomentirao je i najavljeni referendum u RS-u

Eski Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç Trnovo yakın turist tesisin Buroj Ozon inşaat başlamadan önce bugün temel taşı tören döşenmesini katıldı. Bu vesileyle, dedi ve o saf provokasyon olduğunu söyleyerek, RS referandum açıkladı.
“Bosna-Hersek’teki iyi niyetli tüm insanlar için referandum çıkmak için ondan bazı provokasyon o kadar Anayasa Mahkemesini karar özellikle çünkü, ve onun ülkenin en mahkeme kararlarını tanımıyor herkes, o hukuki tedbirleri uygulanacak ona mahkum olmasıdır” Mesiç orada, dedi.
RS günü bir referandum 25 Eylül için planlanan, ve anayasaya aykırı RS Günü ve referandum askıya geçici bir önlem olarak 9 Ocak Sırp Cumhuriyeti’ndeki yetkililer niyetinde olmadığını doğruladı Anayasa Mahkemesinin nihai kararına rağmen vazgeçmek.
Mesiç başarısızlığın sorumluluğu sonuçları almalı Anayasa Mahkemesi’nin hukuk ve kararlara uymak inanıyor, Klix yazıyor.
“Ben referandum meydana gelmeyeceği ve kim bunun için sorumlu, sonuçlarına katlanmak gerektiğini umut,” zaključio je Mesić.
Inače Mesić često osuđuje miješanje političara van BiH u unutarnja pitanja BIH. 

guest
nije obvezno
14.7K Komentari
Najstariji
Najnoviji Most Voted
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare
14.7K
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x