Petak, 19 travnja, 2024

Kovačev Bayern priredio povijesno razbijanje: Uvalio ”sedmicu” i osramotio finalista Lige prvaka

Must Read

Njemački reprezentativac Serge Gnabry postigao je prvi put u karijeri četiri pogotka na jednoj utakmici i bio glavni kreator Bayernove 7:2 (2:1) pobjede na gostovanju kod Tottenhama u Londonu u utakmici 2. kola skupine B Lige prvaka.

Poraz Tottenhama od 2:7 protiv Bayerna najveći je u povijesti jedne engleske momčadi kod kuće u europskim natjecanjima. Uostalom, Spursi su po prvi put primili sedam pogodaka na svom terenu u bilo kojem velikom natjecanju.

Povijesna večer Gnabryja

Kovač je dirigirao Bayernovom rapsodijom u kojoj je prva violina bio Serge Gnabry, koji je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u karijeri zabivši četiri gola. Gnabry je prvi igrač nakon Cristiana Ronalda 2015. koji je zabio četiri gola u jednoj utakmici Lige prvaka, dok je još samo Messiju pošlo za rukom zabiti četiri gola jednoj engleskoj momčadi (Arsenalu).

Tottenham je poveo u 12. minuti preko Sona, a Bayern je do kraja prvog dijela golovima Kimmicha (15) i Lewandowskog (45) uspio preokrenuti rezultat. No, ono najbolje tek je slijedilo. Gnabry je bio nezaustavljiv i s četiri gola (53, 55, 83, 88) aktualnom europskom doprvaku podario jedan od najuvjerljivijih poraza u europskim natjecanjima.

Robert Lewandowski je u 87. minuti svojim drugim pogotkom upotpunio ”sedmicu” momčadi pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača, dok je Harry Kane u 62. minuti iz kaznenog udarca smanjio na 2:4, kad se još činilo da se Spursi mogu vratiti u utakmicu.

Ivan Perišić je u igru ušao u 71. minuti zamijenivši Kingsleya Comana.

Preokret Zvezde

U istoj skupini Crvena zvezda je preokretom došla do pobjede 3:1 protiv Olympiacosa. Gosti su poveli u 37. minuti golom Semeda i držali prednost do 58. minute, kad su ostali s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Benzia. Već u 62. minuti domaća momčad je izjednačila pogotkom Vulića, a sva tri boda Beograđanima osigurali su Milunović (87) i Boakye.

Bayern ima maksimalnih šest bodova, Crvena zvezda je druga sa tri, a po jedan imaju Olympiacos i Tottenham.

U skupini D madridski Atletico je s 2:0 slavio na gostovanju kod moskovskog Lokomotiva. Kapetan ruske momčadi Vedran Ćorluka i njegovi suigrači nisu uspjeli zaustaviti momčad Diega Simeonea na putu prema prvoj pobjedi u novoj sezoni Lige prvaka, a bivši hrvatski reprezentativac imao je ”prste” kod oba gola gostiju.

U 48. minuti nije uspio ispratiti trk mladog Portugalca Joaoa Felixa, koji je iz drugog pokušaja uspio svladati vratara Lokomotiva Guilhermea. Deset minuta poslije Ćorluka je pokušao namjestiti zaleđe, što je Diego Costa izbjegao, a onda asistirao ganskom veznjaku Thomasu za 2:0.

Uvjerljivi Juventus

Juventus je s uvjerljivih 3:0 svladao Bayer Leverskusen golovima Higuaina (17), Bernardeschija (62) i Cristiana Ronalda (89).

Juventus i Atletico su na vrhu sa po četiri boda, Lokomotiv je treći sa tri, a bez bodova je Bayer.

U skupini A PSG je s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju kod Galatasaraya, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Mauro Icardi u 52. minuti.

U ranijem terminu Real je u Madridu spasio bod protiv Club Bruggea odigravši 2:2, nakon što su Belgijci vodili sa 2:0 na poluvremenu. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu, a bio je sukrivac za drugi gol gostiju, jer mu je je dvostruki strijelac Dennis presjekao dodavanje i postigao pogodak.

Na ljestvici vodi PSG sa šest bodova, drugi je Club Brugge sa dva, a po jedan imaju Galatasaray i Real Madrid, prenosi gol.hr