Srijeda, 24 travnja, 2024

Još jedna loša utakmica Vatrenih: Mađarska prvi put pobijedila Hrvatsku

Nakon loše igre protiv Azerbejdžana gdje su na kraju ipak došli do pobjede, mislilo se kako će se Hrvatska lakše nositi s Mađarima iako su ozbiljnija reprezentacija. No, to se nije dogodilo jer su Vatreni odigrali još lošiju utakmicu i u Budimpešti izgubili s 2:1.

Na početku susreta lopta je konstantno bila u nogama hrvatske reprezentacije, a u 6. minuti vidjeli smo dvije prilike. Prvo je Perišić pokušao dalekometnim udarcem kojeg je lako ukrotio Gulacsi, a kasnije je Kramarić nakon ubačaja Barišića iz prve pucao pored gola.

Dvije minute kasnije Mađari se nalaze u prilici nakon prekida, ali Vida u posljednji trenutak otklanja opasnost. U 10. minuti Lovrencsics je želio ubaciti, ali je to više bio udarac na gol kojeg u korner odbija Kalinić.

I u 13. minuti Hrvatska dolazi do vodstva. Modrić je sjajno prošao po desnoj strani, želio dodati do Perišića, ali Kramarić mu uklizavanjem skida loptu s noge. No, to se pokazalo kao savršena asistencija jer je lopta došla do Rebića koji neometan zabija za 0:1.

Svjesno Hrvati nakon pogotka usporili igru i dopustili Mađarima nešto veći posjed lopte te su svoju priliku čekali iz kontra napada. Treba pohvaliti Mađare koji su motivirano igrali te su manjak kvalitete u odnosu na Hrvate, nadopunjavali velikom trkom i agresivnošću. Nakon pola sata morao je Dalić izvršiti i prvu izmjenu jer se ozlijedio Barišić, a umjesto njega je ušao Leovac.

Malo je Hrvatska pokazala nakon vodstva i kazna je uslijedila u 34. minuti.

Dzsudzsak je dodao do Szalaija koji skoro iz mrtvog kuta matira Kalinića. Morao je hrvatski vratar u ovoj situaciji bolje odreagirati i vjerojatno je ovim pogotkom, pomogao i Daliću da u sljedećim utakmicama Livakoviću da mjesto u prvoj momčadi.

Ni taj primljeni pogodak nije uspio razbuditi Hrvate koji su do kraja poluvremena preuzeli posjed, ali rezultat se nije mijenjao.

Na prvu priliku u nastavku čekalo se do 60. minute kada je Perišić sjajno na malom prostoru prevario Baratha, ali je iz teške pozicije zatresao samo vanjski dio mreže. Loša se utakmica gledala u drugom poluvremenu i Hrvatska nije mogla ništa Mađarskoj, te je Dalić umjesto strijelca Rebića uveo Brekala. Krilni igrač Wolfsburga je unio živosti u napad Hrvatske, ali ponovno nisu Vatreni uspijevali ozbiljnije zaprijetiti.

I u 76. minuti Mađarska dolazi do preokreta nakon kornera. Patkai je bio snažniji u duelu s Leovcem i iz drugog pokušaja matira Kalinića za 2:1.

Do kraja Daliću nije preostalo ništa drugo nego baciti sve karte u napad, te je odmah nakon pogotka umjesto Jedvaja uveo Petkovića. U 80. minuti mogli su Mađari riješiti pitanje pobjednika jer su imali veliku priliku za 3:1. Ponovno je loše odreagirala hrvatska obrana, a na kraju su Rakitić i Kalinić s crte spasili svoj gol. Posebno treba istaknuti Rakitića koji se požrtvovno bacio i spasio siguran gol.

Nešto ne štima u igri Hrvatske i to je sada više nego očito. Ne može se reći za ovaj susret kako je bilo do pogrešne taktike, kao protiv Azerbejdžana, Dalić je uradio sve što je mogao, ali nije uspio razbuditi igrače. I to je najveći problem. Hrvatski reprezentativci jednostavno djeluju nezainteresirano i bezidejno. Nikakve ideje u napadu i veoma spora igra većim dijelom utakmice. Tek kada su primili taj drugi gol, počeli su s agresivnijom i bržom igrom, ali Mađari su ih lakoćom odbili, prenosi dnevnik.ba