Published On: Sri, stu 9th, 2016

HSP BiH uputio zahtjev za sazivanjem hitne sjednice Bosanskog narodnog sabora


U nedjelju 06. studenog. 2016. g. u Novom Travniku, je pod predsjedanjem Berislava Eleza, održana četvrta (IV.) sjednica Glavnoga stana HSP-a BiH. Glavni stan je inače ustaški narativ i u BIH je potpuno dozvoljen.
Na samome početku nazočnima se obratio predsjednik HSP-a BiH Stanko Primorac naglašavajući kako su ovi Lokalni izbori za HSP BIH bili relativno uspješni kad se sagleda cjelokupna situacija u kojoj se stranka našla u zadnjih godinu dana zahvaljujući bivšem predsjedniku Zvonki Jurišiću i nekim njegovim istomišljenicima koji su, na sve moguće načine, pokušavali onemogućiti izlazak HSP BiH na posljednje izbore.
Primorac poraz HSP-a BIH ne vidi u politici HSP-a od 2010-e do 2014-e godine kada je ta stranka izručila kolektivna prava hrvatskog naroda za par fotelja u Vladi FBIH. U to vrijeme podignuto je mnoštvo kaznenih prijava protiv HVO zapovjednika, poništene su tisuće HVO mirovina, dok je Primorac osobno pokušao neleglanim putem u prava mirovine unijeti navodne HOS pripadnike za koje sami HOS-ovci tvrde da nikada za njih nisu čuli.
HSP problematizira Posavinu, a šuti o činjenici da je HSP-ova vlast u FBIH radila desetorostruko veće progone HVO-a. Kako je HSP BIH ponovno došao u članstvo HNS-a budući da je 2010-e raskinuo s hrvatskim narodom u BIH nije jasno. To bi trebalo odgovoriti predsjedništvo HNS-a.
Prenosimo izvorno priopćenje:
Bütün bunlara rağmen bu HSP BH elde edilen oyların sayısına göre Hırvatlar arasındaki üçüncü parti kaldı ve parti meclisinde 21 sandalye kazandı rağmen seçimler Mostar ve Stolac ve HSP BH düzenlenen olmadığını akılda tutarak sekiz belediye meclisi seçimleri için listelerini teslim önlendi Hırvatlar bu yerlerde kendi ulusal kimliklerini kaybetmeye gerçek bir olasılık olduğu için belediye ve kent meclislerinde, belediye başkanları ve diğer üç belediye meclis parti diğer Hırvat partilerle koalisyon oynadı beri.
Bu nedenle, HSP BH yeniden meşgul ve aktif şimdi partinin çalışmalarını desteklemek için tüm destekçileri, özellikle eski üyeleri ve yetkilileri davet iddia haklı olduğunu Bosna-Hersek’teki Neum CoCreate Hırvat politikalara Kaydet kapasitesine sahiptir Hakları Kuvvetleri, pivot .
o usul hatalarından dolayı reddedilen aynı tüm şikayetler nedeniyle daire Şefi liderlik nedeniyle daha fazla partilerin kurduğu şikayetlerin çok sayıda Merkez Seçim Komisyonu (MSK) çalışmaları hakkında derin kaygılarını dile getirdi ve açıktır ki yasadışı eylemler ve seçim süreci ve yönetmeliklerin ihlali.
Ana Evi HSP BH Orasje savaş HVO komutanı tutuklanması vesilesiyle HNS liderlik sessizliği kınadı ve birkaç arasındadır Posavina Kantonu Marijan Kopic içinde Gaziler için HSP BH, arasından Bakan çalışmaları tam destek verdi kamuya savaş sırasında yurtlarını savunan olanlar bu saldırıyı kınadı.
7 Kasım 2016 tarihinde HSP BH ve Hırvat Millet Meclisi’ne göre, toplantının HSP BH Başkanı sonuca dayalı HVO memurları ve üyelerinin tutuklanması konusunda Bosna-Hersek’teki mevcut siyasi durum “konulu acil bir toplantıya bir istek gönderdi ve Posavina içinde “.