Četvrtak, 18 travnja, 2024

Hrvatska remizirala u Walesu, po Euro ipak u posljednjoj utakmici kvalifikacija

Must Read

Hrvatska reprezentacija odigrala je 1:1 u Cardiffu protiv Walesa i zadržala prvo mjesto u skupini E. Vatrene u studenom čeka utakmica protiv Slovačke u Rijeci na kojoj moraju izboriti makar bod kako bi osigurali plasman na Euro 2020. Godine.

Hrvatska je imala priliku pobjedom u Cardiffu osigurati plasman na europsko prvenstvo i prije zadnjeg kola, međutim nije uspjela premda je povela u devetoj minuti golom Nikole Vlašića. Izjednačio je Gareth Bale golom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Hrvatsku do kraja kvalifikacija još očekuje utakmica protiv Slovačke u Rijeci 16. studenog, a Vatreni će ogled na Rujevici dočekati na prvom mjestu ljestvice sa 14 bodova, dva više od Mađarske, a četiri od Slovačke koja ima i utakmicu manje. Wales je ostao na četvrtom mjestu s osam bodova i također utakmicom manje.

Nažalost, Hrvatska će protiv Slovaka igrati bez dva ključna obrambena igrača jer su Dejan Lovren i Domagoj Vida večeras dobili žute kartone. Brine i ozljeda Luke Modrića koji je u 88. minuti šepajući izašao s terena.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić je napravio tri promjene u početnoj postavi u odnosu na utakmicu protiv Mađarske. Umjesto ‘kartoniranog’ Marcela Brozovića u momčad je ušao Mateo Kovačić, Nikola Vlašić je ušao u umjesto Ivana Rakitića, a Josip Brekalo umjesto Ante Rebića.

Sjajna akcija Brekala i Vlašića

Vlašić i Brekalo su Daliću uzvratili na najljepši mogući način. Sjajnom akcijom za pogodak već u 10. minuti. Brekalo je prošao trojicu na lijevoj strani, dao loptu prema Petkoviću koji je produžio za Vlašića, a veznjak “Vatrenih” je sjajno opalio s ruba kaznenog prostora i pogodio za vodstvo. Bio je to početak iz snova, prenosi gol.hr

Nastavak prvog dijela donio je uspavanku. Hrvatska je sve do sudačke nadoknade mirno kontrolirala igru i domaćin je bio potpuno bezopasan. Najviše uzbuđenja na tribinama izazvao je jedan od domaćih navijača koji je u 30. minuti utrčao na teren, ali su njegovu ‘akciju’ brzo zaustavili zaštitari koji su ga odveli s travnjaka.

Bale zabio nakon pogreške suca

Nažalost, u posljednjim trenucima prvog dijela Wales je ipak izjednačio. Nizozemski sudac Bjorn Kuipers jednu sumnjivu situaciju pred našim kaznenim prostorom nije okarakterizirao kao prekršaj nad Kovačićem, a u nastavku akcije Davies je poslao odličnu loptu prema Baleu koji je sa sedam-osam metara iskosa zabio za 1-1.

Prilikom Daviesevog starta ozlijedio se Kovačić, pa je u nastavku susreta zaigrao Ivan Rakitić. Nažalost, zbog prigovora je ‘požutio’ Lovren kojeg neće biti u zadnjem kolu protiv Slovačke, a kako je nešto ranije žuti karton dobio i Vida, Hrvatska će protiv Slovačke biti bez oba stopera.

Start na Kovačiću

U drugom dijelu bilo je više nervoze nego prave igre. Hrvatska je prvi put ozbiljnije zaprijetila u 65. minuti kada je Perišić uputio povratnu loptu u kazneni prostor, ali tamo nije bilo nikoga od naših igrača. Pet minuta kasnije s ruba kaznenog prostora okušao se Tin Jedvaj, ali je pucao preko gola.

Domaćin je najbolju priliku imao u 86. minuti, no srećom Roberts se spetljao pred našim golom. Nažalost, u toj akciji se ozlijedio Luka Modrić koji je šepajući napustio teren.