Subota, 20 travnja, 2024

HRVATSKA NOŠENA HUKOM S TRIBINA POBIJEDILA EUROPSKE PRVAKE U NAJVAŽNIJOJ UTAKMICI SP-A

Na svjetskom rukometnom prvenstvu Hrvatska je slavila u derbiju skupine protiv Španjolske 23:19 (13:10) pa će naši rukometaši u drugi krug prenijeti maksimalna četiri boda

Uoči početka turnira nitko nije Hrvatsku gurao u krug najvećih favorita, ali sada svi moramo ušutjeti. Červarova družina bila je savršena u prvoj fazo po skupinama, a u zadnoj utakmici, petom kolu, srušila je europskog prvaka Španjolsku. Ova momčad ima ono nešto za najviše moguće domete!

Prije samog početka bilo je jasno da će hrvatski rukometaši igrati kao da su u Hrvatskoj. Oko šest tisuća navijača u dvorani u Münchenu od prve sekunde dalo je do znanja Španjolcima da su bitku na tribinama izgubili. A na terenu?

Suparnik je prvih desetak minuta održavao minimalnu prednost, ali nošeni zaista glasnom potporom Červarovi izabranici stigli su do preokreta i sredinom poluvremena imali sjajnih 6:4. Španjolci su u 18. izjednačili (7:7), a onda je krenuo ‘tornado’. Hrvatska je napravila seriju 5-0 za fenomelalnih 12:7 u 25. minuti, a na tribinama bila je zavladala ludnica.

U samoj završnici, zbog isključenja, Španjolci su stisli i smanjili zaostatak na 13:10. U nastavku je Hrvatska održavala prednost, Španjolci su prijetili, ali sve je nekako bilo pod kontrolom, a u 46. minuti opet se lakše disalo jer je Stepančić pogodio za najveću prednost u nastavku za 20:16. Španjolci su se nudili , a Hrvatska je uskoro zapucala dvije čiste kontre.

No obrana je bila ta koja je sjajno funkcionirala, ‘crveni’ su bili bez prave ideje i desetak minuta prije kraja bilo je jasno da naši birbeni rukometaši ovu utakmicu ne mogu izgubiti. Bilo je mučenja u napadu, ali defanzivna igra predvođena sa vratarom Šegom (uz malo sreće) je bila ta koja je presudila Španjolskoj.

Velika pobjeda Hrvatske koja je približa našu nacionalnu vrstu polufinalu iako je prava iskušenja tek očekuju u drugoj fazi po skupinama.