Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Hrvatska je sportska velesila: Nakon velikog uspjeha Vatrenih – braća Sinković, braća Fantela i Sandra Perković postigli velike rezultate!

Nakon što su Vatreni osvojili srebro na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, nastavlja se niz pobjeda naših sportaša. Ovih dana usrećili su nas braća Sinković, braća Fantela i Sandra Perković.

Martin i Valent Sinković europski prvaci

Braća Valent i Martin Sinković osvojili su naslov europskih prvaka u dvojcu bez kormilara na Europskome prvenstvu u veslanju u Glasgowu.

Hrvatski dvojac je pobijedio u vremenu od 6:26.42 minuta, ispred francuske braće Valentina i Thephilea Onfroya (6:27.40) i Rumunja Vasilea Cozmiuca i Cipriana Tudose (6:29.39).

Nakon što su godinama dominirali u dvojcu na pariće, Sinkovići su se prošle godine prebacili u sasvim novu diciplinu. U dvojcu bez kormilara lani su osvojili svjetsko srebro iza Talijana, a u Glasgowu su došli i do naslova.

Šime i Mihovil Fantela svjetski su prvaci u 49eru

Braća Šime i Mihovil Fantela postali su svjetski prvaci u klasi 49er na Svjetskom prvenstvu u danskom Aarhusu.

Braća Fantela stigli su u Aarhus kao 17. na svjetskoj ljestvici klase, posada koja cilja plasman u finalnu zlatnu skupinu i normu za Olimpijske igre u Tokiju 2020, no ostvarili su pravi podvig. U dva dana finalnih jedrenja zlatne skupine podijelili su lekcije konkurenciji, odjedrili samouvjereno, u maniri pobjednika, iako se jedrilo u ekstremnim uvjetima, s udarima vjetra od 25 čvorova, koji braći Fantela najmanje odgovaraju.

Sandra Perković ušla u povijest

Najbolja svjetska bacačica diska Sandra Perković (28) u subotu je na Europskom atletskom prvenstvu u Berlinu osvojila zlatnu medalju sa hicem od 67.62 metara, te je tako postala prva u povijesti, računajući i mušku i žensku konkurenciju, sa pet uzastopnih naslova europske prvakinje u istoj pojedinačnoj disciplini.

U prve četiri serije Sandra Perković nikako nije uspijevala pogoditi idealni hitac. Prvi pokušaj završio je u zaštitnoj mreži, potom je bacila 59.09 metara, pa 59.97 m. U četvrtoj seriji ponovno je disk završio u mreži, a onda je u petom pokušaju bacila 67.62 metara i time je osigurala još jedno zlato.