Petak, 29 ožujka, 2024

Hrvatska je slomila Škote usred Glasgowa!

Hrvatska nogometna reprezentacija je na Hampden Parku u Glasgowu pobijedila Škotsku 3:1 golovima Vlašića, Modrića i Perišića. Izabranici Zlatka Dalića ovom su pobjedom izborili plasman u osminu finala Eura

Nakon što su u prva dva kola osvojili samo jedan bod, aktualnim svjetskim doprvacima je za prolaz skupine trebala bilo kakva pobjeda. Tri boda protiv Škota osiguravali su “Vatrenima” plasman u osminu finala, a s koje pozicije ovisilo je o rezultatu utakmice Engleska – Češka.

Na koncu Hrvatska ide dalje kao druga jer je Engleska pobijedila Češku sa 1-0 golom Raheem Sterling (12) osvojivši prvo mjesto u skupini.

Hrvatsku sada 28. lipnja u Kopenhagenu u osmini finala čeka drugoplasirana ekipa iz skupine D u kojoj su Švedska (4), Slovačka (3), Španjolska (2) i Slovačka (1), a u zadnjem kolu sastaju se Švedska – Poljska i Španjolska – Slovačka.

Engleska će kao pobjednik skupine igrati protiv drugoplasirane ekipe iz skupine F u kojoj su Francuska (4), Njemačka (3), Portugal (3) i Mađarska (1). Dalje idu i Česi kao trećeplasirani.

Bila je to prva pobjeda hrvatske reprezentacije protiv Škotske nakon što smo u dosadašnjih pet međusobnih susreta ostvarili tri remija i dva poraza.

Hrvatska je povela u 17. minuti golom Nikole Vlašića. Loptu je u kazneni prostor ubacio Josip Juranović, Ivan Perišić je spustio glavom do veznjaka moskovskog CSKA koji je s desetak metara matirao škotskog vratara.

Nažalost, domaćin je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela, a strijelac je u 42. minuti bio Callum McGregor.

Hrvatska je u novu prednost stigla u 62. minuti sjajnim golom Luke Modrića koji je vanjskom felšom pogodio rašlje sa 20-tak metara. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Ivan Perišić pogodivši glavom u 77. minuti nakon Modrićevog ubačaja iz kornera, prenosi gol.hr