Utorak, 16 travnja, 2024

Hrvatska je s lakoćom pobijedila Slovačku u Budimpešti

Nakon uvjerljive pobjede protiv Njemačke na otvaranju Europskog prvenstva i nakon guste pobjede nad Crnom Gorom u drugom kolu, Hrvatska je danas odradila i posljednju utakmicu u skupini — bez posebnog napora hrvatski vaterpolisti pobijedili su u Budimpešti Slovačku 16-4.

Utakmica čiji ishod ništa nije mijenjao u statusu hrvatske reprezentacije bila je jednosmjerna ulica. Prva četvrtina završena je rezultatom 3-0, u drugoj su Slovaci stigli do svojih prvih golova (4-2), u trećoj četvrtini Hrvatska je bila bolja 4-1 i u četvrtoj četvrtini s 5-1, prenosi telegram.hr

Andro Bušlje bio je najbolji hrvatski strijelac s pet pogodaka (iz pet pokušaja), Luka Lončar i Lovre Miloš dodali su tri gola, Maro Joković i Loren Fatović po dva i Hrvoje Benić jedan. Marko Bijač imao je tri obrane (60 posto), a Ivan Marcelić osam obrana (75 posto).

Dakle, čeka se srijeda, kada Hrvatska igra četvrtfinale protiv Grčke. Bolja reprezentacija iz te utakmice u polufinalu će igrati protiv boljih reprezentacija iz (potencijalnog) para Srbija – Španjolska/Mađarska.