Četvrtak, 25 travnja, 2024

Hrabra Hrvatska poražena od Francuza na otvaranju EP-a

Hrvatska rukometna reprezentacija porazom je otvorila Europsko rukometno prvenstvo koje se igra u Mađarskoj i Slovačkoj. U dvorani u Pick Szegedu bolja je bila reprezentacija Francuske s 27:22.

Iako destkovana zbog ozljeda i koronavirusa, u vrlo pomlađenom sastavu, Hrvatska je pružila dobru i hrabru igru protiv favoriziranih starih rivala.

Nakon vrlo lošeg otvaranja utakmice, Kauboji su bili u velikim problemima u prvih 15ak minuta utakmice, a Francuzi su se bili odvojili i na pet razlike (7:2).

Ipak, do kraja poluvremena, izabranici Hrvoja Horvata podižu igru u obrani,Pešić je obranio nekoliko bitnih lopti i Hrvatska se vratila. A treba reći kako su hrvatski reprezentativci promašili nekoliko zicera s kojima su mogli doći do potpunog preokreta. Međutim, Gerard je spasio Francuze kad im obrana i napad nisu funkcionirali.

Na poluvrijeme se otišlo s vrlo prihvatljivih 13:11 za Francuze.

Slično kao i prvo poluvrijeme, počelo je i drugo, puštala je hrvatska obrana i Francuzi se ponovno odvojili na četiri razlike i tu prednost su održavali veći dio poluvremena. Ipak, uporni Kauboji nisu im dali da u potpunosti prelome utakmicu i vratili su se opet na minus dva. No, serija isključenja oko 46.minute, crveni karton Mandića i nervoza koja se uvukla u neiskusne hrvatske igrače koštali su ih potpunog preokreta u tim trenucima, piše Jabuka.tv.

Francuzi su na kraju slavili slavili s 27:22 i tako upisali vrlo važnu pobjedu na otvaranju prvenstva.

U prvoj utakmici ove skupine, koja je odigrana u ranijem terminu Srbija je upisala uvjerljivu pobjedu protiv Ukrajine rezultatom 31:23.

Dalje iz skupine prolaze dvije najbolje momčadi, koje će ući u novu skupinu križajući sa skupinama A i B. A iz te druge skupine dvije najbolje reprezentacije idu u polufinale./HMS/