Četvrtak, 18 travnja, 2024

Hajdučki uragan otpuhao je Bjeloruse: Čuić zabio dva gola, ‘bili’ na korak od druge faze LP

Must Read

Premda je jaka kiša „začinila“ prvo poluvrijeme ovog susreta to mlade igrače Hajduka nije spriječilo da u prvih 45 minuta naprave veliki korak prema pobjedi. Prvo je u 31. minuti za 1-0 pogodak postigao Hrgović, dok je u 44. minuti isti igrač asistirao Čuiću koji je glavom zabio za 2-0.

Minsk nije bio bezopasan u prvom dijelu, ali svoje šanse nije iskoristio.

Hajduk je do 3-0 došao nakon točno sat vremena igre. Nakon što su domaći igrači pogodili okvir vrata, u nastavku akcije lopta je došla do Čuića koji je zabio svoj drugi pogodak za 3-0.

24sata

Filip Čuić je apsolutno prvo ime juniora Hajduka u ovim jesenskim europskim nastupima jer je, podsjetimo, ukupno postigao tri gola u dvije utakmice protiv Škendije, predstavnika Sjeverne Makedonije. Hajduk je u ta dva ogleda slavio s ukupnih 5-1 (2-0 i 3-1). Sada je Čuić već na pet golova.

24sata

Do kraja susreta Hajduk je mogao dodatno povećati prednost, ali je jednom goste spasio okvir vrata, dok su u drugim situacijama igrači Hajduka bili neprecizni u završnicama akcija.

24sata

Uzvratna utakmica u Minsku se igra 24. studenoga.

Podsjetimo kako se juniorska Liga prvaka odvija u dva dijela natjecanja. U jednom, po skupinama, istovjetno kao i seniori Ligu prvaka igraju sve iste juniorske momčadi, dok se u drugom dijelu natjecanja nalaze nacionalni prvaci (gdje je i Hajduk) koji igraju kup sustav na ispadanje.