Petak, 19 travnja, 2024

Fenomenalna partija Bogdanovića u pobjedi Washingtona

Vrijeme prilagodbe nije dugo trajalo. Samo tjedan dana nakon dolaska u američki glavni grad Bojan Bogdanović je pokazao kako Wizardsima može puno donijeti. Nakon što je protiv Golden Statea najavio dobru formu, eksplodirao je već na sljedećem gostovanju iako nije starter.

Bogdanović je u pobjedi Washingtona u Torontu 105:96 zabio čak 27 koševa, najviše u pobjedničkoj momčadi. U 25 minuta igre Babo je imao odličan šut 9/12, a ubacio je šest trica i sedam pokušaja.

Krajnji rezultat ne pokazuje koliko je to bila jednosmjerna utakmica jer gosti su u jednom trenutku imali i +24. Bogdanović i suigrači s klupe ukupno su postigli 45 koševa, najviše ove sezone, prenosi Gol.hr.

Bila je ovo vrlo važna pobjeda za Washington jer imaju tek jednu pobjedu više od Raptorsa u borbi za treću poziciju na Istoku. U petak ove dvije momčadi igraju novu utakmicu, ovaj put u SAD-u, a pobjednik će imati prednost na ljestvici ukoliko završe s istim omjerom na kraju regularnog dijela sezone.

Dario Šarić postigao je 10 koševa u porazu Philadelphia 76-ersa 125:98 na domaćem terenu od Miami Heata. Za 28 minuta ige Dario je dodao i šest skokova i dvije asistencije.

Sjajnu utakmicu odigrali su Boston Celticsi, koji su srušili aktualne prvake Cleveland Cavalierse sa 103:99. Ponovno je nezaustavljiv bio Isaiah Thomas, koji je na putu da postane rekorder po prosjeku koševa u četvrtoj četvtini. Trenutno je na 10,3, najviše u zadnjih 20 godina od kada se prate poeni po četvrtinama.