Četvrtak, 25 travnja, 2024

Fantastični Ronaldo uništio Atletico na Bernabeu

Repriza prošlogodišnjeg finala otvorila je ovogodišnje polufinale najelitnijeg Europskog natjecanja. Madridski derbi između Reala i Atletica u prvoj utakmici na Santiago Bernabeu pripao je domaćinima koji su deklasirali goste s 3:0.

Apsolutni junak večeri bio je, tko drugi, nego Cristiano Ronaldo koji je postigao hat-trick.

Kraljevi su poveli u 10. minuti preko Cristiana Ronalda, ali možda najveće zasluge za gol pripadaju pomoćnom sucu koji nije vidio čisto zaleđe Portugalca.

Najprije je Ramos ubacio za Ronalda, ali je obrana Atletica očistila opasnost, nakratko. No, Portugalac je bio u nedozvoljenoj poziciji, a iako nije došao do lopte, bila je očita Ramosova namjera da baš njega proigra.

U nastavku akcije Casemiro ubacuje ponovno do Ronalda koji ovog puta nadskače Savića i pogađa za 1:0, prenosi Prvi.tv

Rani pogodak dao je nadu kako ćemo večeras gledati pravi nogometni spektakl, kakav su i ranije znali prirediti ovi gradski rivali. I bila je dobra utakmica u nastavku, a Real je dominirao i stvarao više prilika, no lopta nije htjela u Oblakovu mrežu.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše od Atletica, ali daleko od toga da je momčad Diega SImeonea bila bez prilika. Imali su dvije preko Godina i Gameira, a ova francuskog napadača je bila ogromna. Sam je Gameiro izašao pred Navasa, ali kostarikanski vratar čita njegovu kretnju i zaustavlja loptu.

U drugom poluvremenu gledali smo slabiji tempo utakmice. Nije bilo pravih prilika, ali bilo je to samo zatišje pred buru.

A, ta bura je na žalost Atletica došla u vidu Cristiana Ronalda, prvo u 73. minuti. Benzema je gurnuo loptu, koja nekako dolazi do Portugalca koji je s vrha šesnaesterca zakucava u mrežu.

Fantastični Portugalac je u 86. minuti stavio točku na ‘i’ svojim hat-trickom, te vjerojatno osigurao prednost Realu koja će ga odvesti do novog finala Lige prvaka. Ujedno, ovo je bio 7. hat-trick Ronalda u Ligi prvaka.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.