Srijeda, 24 travnja, 2024

DOSTOJANSTVEN ZADAR “Generale, hvala na svemu!”

“Kad utihne pravda i zaplešu demoni, ratnik ne kleči i nikog ne moli, Za ideale životom piše posljednji čin. Generale, na svemu ti hvala!”

Danas se u Zadru odigrala utakmica košarkaške lige Hrvatske. Zadar je u dvorani Krešimira Ćosića dočekao zagrebačku Cibonu.

Utakmica je započela minutom šutnje za generala HV-a i HVO-a, Slobodana Praljka.

Simbolično u 13. minuti utakmice, zadarski Tornado je istaknuo zastavu Hrvatske Republike Herceg-Bosne.

Izrazili su podršku i osuđenoj šestorki parolom “13 godina pravosudne farse, lažne optužbe za zabavu mase, samo jedna pravda postoji – Herceg Bosna i ponosni heroji”.

Posebnu počast odali su preminulom generalu Praljku istaknuvši transparent s njegovim likom i poslali snažnu poruku:

Na što je cijela dvorana zapljeskala!

U derbiju 8. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je svladao Cibonu sa 76:66 (19-19, 23-21, 8-13, 26-13)

Tijekom prvoga poluvremena Zadrani su stalno bili u laganom vodstvu, no u prvih sedam i pol minuta treće četvrtine domaći igrači postigli su tek četiri poena pa je Cibona preuzela vodstvo povevši sa 51:46.

Ipak, u četvrtoj četvrtini Zadar je smogao snage za preokret, sve do sredine posljednje dionice susret je bio neizvjestan, rezultat je bio 61:61, a onda je Zadar ostvario seriju 9-1 kojom je prelomio susret na svoju stranu.

Kristijan Krajina je sa 21 košem i osam skokova bio najefikasniji kod Zadra, Ive Ivanov je dodao 14, dok je Luka Žorić sa 16 pogodaka i 10 skokova predvodio Cibonu, prenosi Tportal.hr