Četvrtak, 25 travnja, 2024

Dogodilo se na današnji dan: Noć kada je i Sarajevo slavilo pobjedu Vatrenih

Na današnji dan prije dvije godine Hrvatska je u dramatičnoj seriji jedanaesteraca svladala domaćina tadašnjeg Svjetskog prvenstva Rusiju i drugi put u svojoj povijesti izborila finale najveće nogometne smotre.

Tog sedmog srpnja utakmica se igrala u Sočiju, a nakon što je u regularnom dijelu bilo 1:1 (Čerišev 31., Kramarić 39.), Domagoj Vida je u 101. minuti doveo Hrvatsku u vodstvo, da bi Fernandes pet minuta prije kraja produžetaka izjednačio na 2:2.
Fernandes je u raspucavanju promašio, a onda je Ivan Rakitić golom poslao Hrvatsku u polufinale, te izazvao euforiju u Hrvatskoj i BiH, prenosi Bljesak.info
Pobjeda se slavila u većini gradova Federacije, a i u Sarajevu su mnogi izašli proslaviti pobjedu Vatrenih na ulice glavnog grada BiH.
U Mostaru je pobjeda nad Rusijom i plasman u polufinale gdje su Hrvatsku čekali Englezi proslavljana do ranih jutarnjih sati.