Published On: Sun, Dec 15th, 2013

ĐENERAL KOJI JE MILOVAO: Bubimir i SPP traže smjenu Vlade FBiH

Adalet ve Güven ( SPP )Federal Başbakan Nermin Niksic gibi tüm 16 federal bakanlarını görevden ve BHFederasyonuBaşkanı istifasını istedi .

SBAGenel Kurulutoplantısının ardındanbasın toplantısı Mostar Cumartesi günü gerçekleştirildi olarak ,parti tijelaŽeljko ASIC , Niksiçbaşkanı oFederasyonuHükümeti ,SDP BH özellikle bakanlarınfelaket sonuçlarına göre yapılması gerektiğini söyledi .

BHF Hükümetison 15 ay içinde ” iyi bir şey için aşağı kaynar ve sadeceiyi SDP söyledi. YakındanSDP ile ilgili olmayan herhangi bir proje yürütülmüştür olamaz . BuSDPliderleri tümparayı ” kontrol etmek istiyor sırf dahaDünya Bankası’ndan 130 milyon işaretleri hapsedilirvakıf yansımaları yoluylakalkınma bankaları görülebilir ve alınabilir ASIC söyledi .

O BHFHükümetirapor 28 bir toplam İyisi ve 12 SDP zasupnika içinHalk Partisi Work dört dahil olmak üzerefederal parlamentoda sadece 16 milletvekili , onayladı göstergesi olduğunu ekledi

Niksic istifa ederse SBA bu duruma bir çözüm bulmak için meclisteki tüm partilerle istişareleri yürütmek Federasyonu (SBA deBaşkanı) başkanı soracaktır .

SBA Zivko Budimir BaşkanıMerkez Parti Komitesi bugünkü oturumunda Bosna Hersekyeniden yapılanma ele aldıklarını söyledi .

SBA kolektif başkanlığı kaldırılması veaynı insanlar olmayabilir enstitüsü başkanı , Bakanlar Kuruluhükümete açmak gerekir , veülke düzeyinde ( cumhurbaşkanı , başbakan ve meclis hoparlör) üç üst işi tanıtmak gerektiğine inanıyor .

Anayasal düzen razgovat yeniden düzenlenmesiayrıntılar SPP önerdiği anayasa değişikliklerini kesinleşmiş olacak sonra ,parti içinde 30 gün olacak .

Geçen haftakoalisyon ayrı iki HDZ düştü Hercegobosanskoj County,durum hakkında yorum yapmak gazeteciler tarafından sorulduğunda , Budimir bu Dragan Çoviç , ya da HDZ BH , nasıl onun Milorad Dodik gösterdi SNSDisteği , yaklaşık geldiğini söyledi SNSD veHırvat halkının veFederasyon herhangi bir siyasi parti için daha önemli ortağı .

” Ben hiçbir vücut ya da BHHırvat halkının kurumuHırvat Milli Meclisi ( HNS ) , 1990 yılında HDZçekilmesi , ancaksiyasi partiler manipüle aracı ve BH , Dragan Coviç ve HDZ BHHırvat halkının tüm sonucu ‘ inanıyorum ‘ Budimir sonucuna vardı.