Published On: Čet, ožu 28th, 2013

BUDIMIR: Siddetle kınıyoruz! (Energično osuđujem)

Navodni predsjednik Federacije BiH Živko Budimir uputio je  tefter zastupnicima u Parlamentu Federacije BiH da danas putem amandamskog djelovanja korigiraju zakon o povoljnijem umirovljenju branitelja obrambeno oslobodilačkog rata, isprave njegove nedostatke i pogreške te usvoje pravičan zakon koji će spriječiti urušavanje Mirovinskog fonda, a u isto vrijeme uvažiti sugestije MMF-a.
Budumir u priopćenju za javnost navodi da je Vlada FBiH, a na prijedlog Ministra branitelja, uputila po hitnom postupku Parlamentu FBiH u proceduru Zakon o povoljnijem umirovljenju branitelja obrambeno oslobodilačkog rata.
Usvajanje novog zakona koji će na pravičan način tretirati oblast povoljnog umirovljenja po hitnom postupku obaveza je FBiH prema MMF-u, ali u isto vrijeme je uređenje oblasti umirovljenja branitelja obrambeno-oslobodilačkog rata i vojnih umirovljenika na pravičan, zakonit i ustavan način obaveza FBiH prema braniteljima i vojnim osiguranicima.
” Ben çok kaliteli prosedürü içine ve aynı zamanda girmiştir tasarının emeklilik fonu istikrarı için gerçek bir tehdit olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle Federasyon, biz zaten liderlik MIO / PIO tarafından uyardılar hangi. Bu paragraf rehberleri eşitlemek istediğiniz gibi mevcut yasalara uygun olarak mevcut yasal düzenlemeler hasar, yanı edildi vardır polis mensupları ve diğer işletim sistemi bileşenleri Federasyonu hakkının giriş izin, adil bir biçimde için yararlanıcı niyetleri soru yok haklar ve emeklilik mevcut mevzuata dayalı haklar, Silahlı Federasyonu eski üyeleri, daha ziyade yasaların önerilen çözümlerin elde olmadığına inanıyorum, tüm mevcut kullanıcıların durumunu. Ben amandamskog eylem yoluyla hukukun düzeltir Temsilciler Meclisine hitap, kendi kusur ve hataları düzeltmek ve emeklilik fonu çöküşü önleyecek adil bir kanunu kabul ve aynı zamanda hesaba IMF’nin önerileri” Cumhurbaşkanı Budimir dedi.
Ayrıca, Federasyon zor ekonomik durumun yükünü ordusundan emekli taşımak zorunda değilsiniz gerektiğini kabul, ama aynı zamanda toplumun diğer kategorilerde ve tüm kamu görevlileri ve çalışanları ve her düzeyde bütçenin diğer kullanıcıları, özellikle gerçeği ışığında olduğu kamu sektöründe ücretlerinreel sektörde anlamlı olarak daha yüksek.
” Enerjik emektar nüfusun yanı sıra, siyasi hedefler için bir gün usta nüfus içerisindeki diğer mücadele ve onu manipüle izin vermemektir gazileri davet girişimi manipüle girişimi kınıyoruz” Federasyon Başkanı Zivko Budimir dedi.