BUDIMIR JE USAMLJEN: Živko zahtijeva od lidera stranaka da se druže s njim!

SARAJEVO – Živko Budimir, performer iz posuškog sela Vir koji je uspio uvjeriti jedan dio bošnjačke javnosti te američkog ambasadora kako je on zapravo  predsjednik Federacije,  pozvao je predsjednike sedam političkih stranka da se nađu na čvenku  u utorak, 19. veljače, radi druženja kod njega doma na gledanju odbojkaškog meča Krivaja Zavidovići – Budućnost.
Na parti  su pozvani čelnici SDA Sulejman Tihić, SDP-a BiH Zlatko Lagumdžija, SBB-a BiH Fahrudin Radončić, HDZ-a BiH Dragan Čović, HSP-a BiH Zvonko Jurišić, HDZ-a 1990 Božo Ljubić i Narodne stranke “Radom za boljitak “Mladen Ivanković Lijanović.
Isti  je u ranijem priopćenju izrazio očekivanje da će lideri stranaka pokazati odgovornost i spremnost na poštivanje demokratskih postulata, dijaloga, kompromisa, te Ustava i Zakona i zakonskih procedura FBiH. A jedan od tik zakona propisuje i da svaki građanin FBIH ima pravo na prijatelje i na druženje…

“Insanlar ve Bosna-Hersek rehine krizinin Federasyonu halkları ve diyalog ve uzlaşma, siyasi partilerin ve liderlerinin eksikliği kurumların Federasyonu işleyen mevcut olmaması. Evident o zavallı ve eksik yasal düzenlemeler mevcut durumun nedenleri yanı sıra öncelikli hedefi olarak siyasi partilerin tutumları parti çıkarlarının memnuniyeti var, “diye Federasyonu Başkanı ofisinden dün gece yaptığı açıklamada.
Federasyon Halk dün The House Boşnak halkından delegelerin çoğunun BHF Hükümeti görevden karşı oy kullandı. Gensoru Federal Hükümet bir oy için inisiyatif Federasyonu Anayasa Mahkemesi’ne gönderilecektir.
Hükümet Güven zaten 12. olağanüstü oturumunda Temsilciler Meclisi ifade etmiştirmevcut parlamento çoğunluğunun üyeleri ile 58 oy Şubat. Çekimser 26 milletvekili ve altı kararına karşı oy kullandı.
Sosyal Demokrat Parti, Bosna Hersek, Bosna-Hersek Hırvat Demokrat Birliği ve Hırvat Demokrat Birliği 1990 Daha İyi Bir Gelecek İçin İttifak – gensoru oylaması için inisiyatif dört parti çoğunluğunu başlatılan
Belirtilen nedenle de mevcut hükümetin parlamentoda çoğunluk desteğine sahip olmamasıdır.