Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Bilbija istopio Čelik

Zrinjski je u Mostaru u susretu 15. kola nogometne Premijer lige BiH pobijedio Čelik rezultatom 3:0.

U najavi utakmice trener “Plemića” Blaž Slišković kazao je kako se nakon poraza od Željezničara pomalo pribojava ovoga susreta, no pogodak Nemanje Bilbije na samom startu, u prvom napadu na utakmici, odmah je razbio bilo kakvu nervozu kod domaćih nogometaša.

U 8. minuti već je bilo 2:0 za Zrinjski, a strijelac je ponovno bio Bilbija.

Bilbija je kompletirao svoj hattrick pogotkom u 61. minuti. To je bio 12. prvenstveni gol za napadača Zrinjskog u ovoj sezoni čime se probio na vrh ljestvice strijelaca Premijer lige BiH.

Do kraja utakmice Čelik je mogao smanjiti, ali je šut Maronea Mousse u 88. minuti završi na gredi. Zrinjski se s tri nova boda ponovno približio vodećem Sarajevu, koje ima dva boda više u odnosu na aktualne prvake.

Sarajevo svoj susret 15. kola igra u nedjelju u Gabeli protiv Goška.