Utorak, 23 travnja, 2024

Barcelona nikad nije doživjela ovakav debakl: Bayern srušio rekord!

Bayern je u Lisabonu s nestvarnih 8:2 pregazio Barcelonu u četvrtfinalu Lige prvaka. Bila je to utakmica u kojoj su Katalonci djelovali nemoćno kao nekad druge ekipe protiv njih…

Žestoko je počela utakmica Barcelone i Bayerna u četvrtfinalu Lige prvaka – već u četvrtoj minuti Thomas Müller zabio je za vodstvo.

Barcelona je uskoro izjednačila autogolom Davida Alabe, pa zatim još nekoliko puta opasno ugrozila gol Bayern, ali malo loša realizacija, malo vratnica i Bavarci su preživjeli nalet Katalonaca.

Kazna Bayerna bila je nemilosrdna – do 31. minute utrpali su još tri gola, a mogli su i više.

Bavarci u 22. minuti ponovno stižu u vodstvo i to golom Ivana Perišića, koji je dobio loptu od Gnabryja.

Barcelona je i nakon gola nastavila teško živjeti, a Bayern je to kaznio u 28. minuti kad je Gnabry završio sjajnu akciju za 3:1.

Mukama Barce nije tu bio kraj. Bayern je nastavio pritiskati, a obrana Katalonaca griješiti, što je rezultiralo novim golom Bavaraca. U 31. minuti Müller je zabio svoj drugi gol za 4:1.

Nikad dosad nijedna momčad u utakmici nokaut faze Lige prvaka nije brže zabila četiri gola.

Istovremeno, Barcelona je oborila negativan rekord – prvi put u povijesti kluba primili su četiri gola u prvom poluvremenu u utakmici Lige prvaka.

U nastavku utakmice Luis Suarez uspio je u 57. minuti smanjiti na 2:4, ali nakon toga Barcelona se ponovno raspala kao da je klub iz nekog nižeg nogometnog razreda.

Bayern u 63. minuti zabija i peti gol. Davies je sjajno prošao po lijevom boku, ušao u peterac i ostavio loptu za Kimmicha koji zabija za 5:2.

U 82. minuti se u listu strijelaca upisao i Lewandowski (za 6:2), kojem je to 14. gol sezone u Ligi prvaka.

Bayern u 85. minuti zabija i sedmi gol. Müller je asistent, a ovoga puta strijelac je Coutinho, formalno igrač Barcelone. Isti igrač je zabio u 89. minuti za konačnih 8:2.