Srijeda, 25 prosinca, 2024

Україна мала можливість знищити найкращі російські літаки. Білий дім сказав ні

Vrlo
- Advertisement -

Українські чиновники вже кілька місяців благають своїх закордонних союзників дозволити використовувати найкраще надане озброєння – потужні балістичні ракети – для атак на російські бойові літаки, які розташовані на відкритому просторі на території Росії, на невеликій відстані від українських міст, йдеться в аналізі Forbes.

Союзники вже кілька місяців відмовляються давати такий дозвіл, виправдовуючи своє протистояння ризиком можливої ескалації. Українці стають дедалі нетерплячими та збільшили кількість атак на найуразливіші російські аеродроми, використовуючи виключно озброєння, вироблене в Україні. У суботу українські дрони атакували авіабазу Морозовськ на півдні Росії, приблизно за 320 кілометрів від лінії фронту на сході України.

Українська розвідка заявляє, що внаслідок атаки було знищено російський Су-34, а ще два було пошкоджено. Також згорів склад боєприпасів.

Директорат опублікував супутникові знімки бази, які показують, як вони кажуть, “широку територію спаленої землі”, яка була викликана горінням боєприпасів після атаки.

Гірка сторона перемоги

Це не перша атака на Морозовськ, але одна з найруйнівніших. Проте, ця перемога для українців має і гірку сторону. Стає все важче проводити подібні атаки, оскільки росіяни все частіше переміщують свої бойові літаки на менш уразливі бази.

Очевидно, чого прагне досягти українська розвідка. Атаками на Морозовськ та інші злітно-посадкові смуги поблизу кордону вони хочуть знищити ключові елементи російської бомбардувальної кампанії: бомби та літаки, які їх несуть.

Після того, як минулого року російські повітряні сили випустили перші плануючі бомби по Україні, вони дійсно облюбували це озброєння. Плануючі бомби мають достатню дальність – близько 40 кілометрів або більше, щоб дозволити бомбардувальникам Су-34 атакувати українські війська та цивільних з безпечної відстані.

Проблема російських бомбардувань

Щодня росіяни скидають до ста плануючих бомб. “На жаль, у міських районах їх часте використання є надзвичайно ефективним”, кажуть в українській аналітичній групі Frontelligence Insight. “Хоча вони часто неточні, вони достатньо потужні, щоб зруйнувати або значно пошкодити будівлі, навіть якщо не влучають безпосередньо. Коли будівлі руйнуються, люди залишаються в пастці у підвалах, що робить рятувальні операції неможливими, особливо у випадку подвійних або потрійних ударів”, додають вони.

Як зброя для міського руйнування, плануючі бомби були вирішальним фактором практично в кожній недавній російській перемозі вздовж усієї лінії фронту. “У минулому, як і в минулорічній битві за Бахмут, росіянам іноді було потрібно кілька днів, щоб пошкодити будівлі до такої міри, щоб змусити захисників відступити”, пояснюють у Frontelligence Insight. “Тепер цілі будівлі можуть руйнуватися за кілька секунд і ставати непридатними для оборонних цілей”, додають вони.

США не дають дозволу

Для уряду в Києві найбільшим пріоритетом є зменшення ефективності російської бомбардувальної кампанії шляхом знищення літаків і/або бомб.

На початку цього літа вони отримали рідкісну можливість завдати великого удару по російській інфраструктурі. Тоді один з підрозділів російських повітряних сил вирішив розмістити десятки літаків Су-34 на відкритому просторі на авіабазі Воронеж Малшево на півдні Росії, приблизно за 160 кілометрів від кордону з Україною.

Воронеж Малшево має сильну оборону, тому українці благали дозволу використовувати найкращі ракети ATACMS американського виробництва для атаки. Адміністрація президента Джо Байдена цього дозволу не дала. “Наша політика не змінилася”, сказав радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван місяць тому. Як і раніше, Україні дозволено використовувати ці ракети тільки для ударів по цілях на окупованій території України.

Росіяни помітили запеклі суперечки щодо використання ATACMS і прийняли рідкісне проактивне рішення: відвели літаки Су-34 з Воронеж Малшево та інших аеродромів поблизу кордону.

Російські літаки досить захищені від українських дронів

“У період з другої половини червня до середини липня російські сили перемістили значну частину цінних військових елементів подалі від прикордонних районів”, кажуть у Frontelligence Insight. Переміщення літаків з Воронеж Малшево було “одним з найзначніших”.

Сьогодні багато літаків  Су-34 знаходяться за сотні кілометрів від кордону. Вони не повністю захищені від українських дронів, деякі з яких мають дальність понад 1600 кілометрів. Проте вони захищені від більшості дронів, а також від ракет ATACMS. Якщо Білий дім все ж таки вирішить дати дозвіл на удари по російських базах, можливо, буде запізно. Найцінніші цілі можуть бути занадто далеко.

Звичайно, деяка кількість літаків і деякі плануючі бомби все ще знаходяться на прикордонних аеродромах, таких як Морозовськ – Україна щойно вразила три літаки та боєприпаси. Але щоб зупинити бомбардувальну кампанію, Україна повинна знищити велику кількість літаків, що росіяни значно ускладнюють розумним переміщенням.

- Advertisement -

1 KOMENTAR

guest

1 Reakcija
Najstariji
Najnovije Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Последняя новост

Grad bez snijega: Bosanska Gradiška i čudo mikroklime

U zemlji gdje snijeg trenutno zatrpava sela, gradove i puteljke, gdje su lanci na gumama standard, a lopate postale...
- Advertisement -
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -