Petak, 29 ožujka, 2024

Šarić postigao nešto što ni jedan rookie Sixersa nakon Iversona nije

Dario Šarić jednostavno ne zna stati u prvoj NBA sezoni, a na utakmici protiv Orlanda ostvario je još jedan podvig.

Njegovi Sixersi kod Magica su ispustili pobjedu nakon produžetaka (109:112) jer su vodili i 17 razlike. Šarić, iako po poenima iza Covingtona i Holmesa (24) te Stauskasa (20), dok je za razliku od prethodne večeri i utakmice protiv Bostona ostao bez asistencija, opet je imao učinak za pamćenje.

Za 25 minuta u igri ubacio je 18 koševa, uz šut iz igre 6/14. Trice je gađao 2/5, slobodna bacanja 4/4. Imao je 5 skokova, te po jednu blokadu i ukradenu loptu, prenosi Index.hr

Kao što smo napisali prije tri dana, nakon utakmice protiv Dallasa, “ništa posebno”, kada su u pitanju visoki kriteriji i fantastične partije s kojima nas je razmazio šibenski novajlija, ali, koliko je Šarić moćan, ne svjedoči samo to što njegovih 18 koševa “nisu baš nešto” u usporedbi s njegovim ostalim predstavama, nego i što je, kao i još skromnijim učinkom protiv Mavsa, čak i tako uspio ući u povijest.

U 9. minuti druge četvrtine utakmice protiv Orlanda, Šarić je s pogođenom tricom došao do 11. koša i tako postao prvi Philadelphijin rookie nakon Allena Iversona koji je zabio 10 ili više koševa na barem 20 utakmica zaredom. Legendi Philadelphije to je uspjelo u prvoj sezoni, 96/97.

Najbolji igrač Philadelphije zadnji put je manje od deset koševa postigao još 4. veljače, kada je u porazu od Miamija upisao tek četiri poena.